Innovacia Holding ApS
CVR 41 44 46 49 · Stenløse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Innovacia Holding ApS har CVR-nummer 41444649. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kildebækken 30, 3660 Stenløse. Stiftet: 26. marts 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -412 kr., årets resultat 702.683 kr., egenkapital 3.805.509 kr., aktiver i alt 3.805.509 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 702.683 kr. er højere end hos 78 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Innovacia Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kildebækken 30, 3660 Stenløse
- Kommune
- EGEDAL
- Stiftet
- 26 Mar 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-03-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41444649 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500AL8N8OKNI0LQ28 Øverste modervirksomhed: M. SKAANING HOLDING II ApS
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kildebækken 30, 3660 Stenløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
18,5%
▲ 5,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
56,3%
▲ 56,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -412 | -1.854 | -2 | -15 | -3.082 |
| Resultat før skat | 685.443 | 450.175 | 614.732 | 814.988 | 908.187 |
| Årets resultat | 702.683 | 449.651 | 615.244 | 816.285 | 910.042 |
| Egenkapital | 3.805.509 | 3.416.825 | 3.217.174 | 2.901.930 | 2.085.645 |
| Aktiver i alt | 3.805.509 | 3.417.349 | 3.217.174 | 2.901.930 | 2.085.645 |
| Omsætningsaktiver | 2.629.906 | 2.241.746 | 2.041.571 | 1.726.327 | 910.042 |
| Kortfristet gæld | — | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 3.805.509 | 3.417.349 | 3.217.174 | 2.901.930 | 2.085.645 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
M. SKAANING HOLDING II ApS Siden 26 Mar 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Morten Skaaning Siden 26 Mar 2020Direktør
Produktionsenheder
1Innovacia Holding ApS
P-nr. 1025941949
Kildebækken 30, 3660 Stenløse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | -8.432 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M. SKAANING HOLDING II ApS (CVR 36404248)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Koncern
Fra ejerskab registreret i GLEIF (LEI)Øverste modervirksomhed
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.