inqba2r ApS
CVR 40 61 18 35 · Skanderborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
inqba2r ApS har CVR-nummer 40611835. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ørstedsvej 10, 8660 Skanderborg. Stiftet: 20. juni 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -17.125 kr., årets resultat -52.789 kr., egenkapital 1.522.134 kr., aktiver i alt 2.535.318 kr. Soliditetsgraden på 60,0 % er lavere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -52.789 kr. er lavere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som inqba2r ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ørstedsvej 10, 8660 Skanderborg
- Kommune
- SKANDERBORG
- Stiftet
- 20 Jun 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investeringsvirksomhed, herunder at eje kapitalandele i andre kapitalselskaber, samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-05-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40611835 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ørstedsvej 10, 8660 Skanderborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-3,5%
▲ 0,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,02
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
60,0%
▼ 2,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
22,8%
▲ 22,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -17.125 | -44.375 | -139.321 | -31.250 | -8.000 |
| Resultat før skat | -65.673 | -86.127 | -91.893 | 6.136 | -1.271.160 |
| Årets resultat | -52.789 | -68.417 | -83.272 | 4.786 | -1.277.505 |
| Egenkapital | 1.522.134 | 1.574.923 | 1.643.340 | 1.726.612 | 1.721.826 |
| Aktiver i alt | 2.535.318 | 2.531.451 | 3.141.857 | 1.787.826 | 1.750.194 |
| Omsætningsaktiver | 22.927 | 10.334 | 1.903.565 | 1.787.826 | 1.750.194 |
| Kortfristet gæld | 1.013.184 | 956.528 | 1.498.517 | 61.214 | 28.368 |
| Gæld i alt | 1.013.184 | 956.528 | 1.498.517 | 61.214 | 28.368 |
| Soliditetsgrad | 60% | 62.2% | 52.3% | 96.6% | 98.4% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
DIS Group II A/S Siden 20 Jun 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Søren Bunk Jensen Siden 5 Jun 2020Direktør
Produktionsenheder
1inqba2r ApS
P-nr. 1024816520
Ørstedsvej 10, 8660 Skanderborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: DPX A/S (CVR 42984299)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.