Insight Pay ApS
CVR 36 18 53 76 · København K · Detailhandel med drikkevarer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Insight Pay ApS har CVR-nummer 36185376. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Detailhandel med drikkevarer (branchekode 472500). Adresse: Grønnegade 18, 1., 1107 København K. Stiftet: 17. september 2014. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -2.195 kr., årets resultat -2.209 kr., egenkapital -76.272 kr., aktiver i alt 92.630 kr. Soliditetsgraden på -82,3 % er lavere end hos 88 % af de 572 virksomheder i branchen «Detailhandel med drikkevarer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -2.209 kr. er lavere end hos 53 % af de 572 virksomheder i branchen «Detailhandel med drikkevarer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Insight Pay ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Detailhandel med drikkevarer (472500)
- Adresse
- Grønnegade 18, 1., 1107 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 17 Sep 2014
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- handel med vin og hertil beslægtede produkter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-05-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36185376 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Grønnegade 18, 1., 1107 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,55
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-82,3%
▲ 4,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
92,2%
▲ 92,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
572 virksomheder i «Detailhandel med drikkevarer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -2.195 | -28.395 | -26.082 | -10.430 | -22.591 |
| Resultat før skat | -2.209 | -28.404 | -26.082 | -11.286 | -24.342 |
| Årets resultat | -2.209 | -28.404 | -26.082 | -11.286 | -11.107 |
| Egenkapital | -76.272 | -74.063 | -45.658 | -19.577 | -8.291 |
| Aktiver i alt | 92.630 | 85.762 | 85.762 | 111.589 | 98.551 |
| Omsætningsaktiver | 92.630 | 85.762 | 85.762 | 111.589 | 98.551 |
| Kortfristet gæld | 168.902 | 159.825 | 131.420 | 131.166 | 106.842 |
| Gæld i alt | 168.902 | 159.825 | 131.420 | 131.166 | 106.842 |
| Soliditetsgrad | -82.3% | -86.4% | -53.2% | -17.5% | -8.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
PAYMENT HOLDING ApS Siden 18 Dec 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Nils Helmer Gjerstrup Thomsen Siden 20 Sep 2018Direktør
Produktionsenheder
1Insight Pay ApS
P-nr. 1019706008
Grønnegade 18, 1., 1107 København K
Detailhandel med drikkevarer (472500)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | -22.659 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -14.307 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PAYMENT HOLDING ApS (CVR 36463643)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver vin, drikkevarer, produkter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.