Inter-Silo Danmark ApS
CVR 37 43 52 60 · Randbøl · Andre bygningsinstallationsaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Inter-Silo Danmark ApS har CVR-nummer 37435260. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre bygningsinstallationsaktiviteter (branchekode 432400). Adresse: Bøgvadvej 103, 7183 Randbøl. Stiftet: 8. februar 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 4.085.325 kr., årets resultat 501.142 kr., egenkapital -29.756 kr., aktiver i alt 1.497.374 kr. Soliditetsgraden på -2,0 % er lavere end hos 88 % af de 294 virksomheder i branchen «Andre bygningsinstallationsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 501.142 kr. er højere end hos 77 % af de 294 virksomheder i branchen «Andre bygningsinstallationsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 19 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Inter-Silo Danmark ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre bygningsinstallationsaktiviteter (432400)
- Adresse
- Bøgvadvej 103, 7183 Randbøl
- Kommune
- VEJLE
- Antal ansatte
-
1
2016 2018
- Telefon
- 69691969
- lars@inter-silo.com
- Hjemmeside
- www.inter-silo.com
- Stiftet
- 8 Feb 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- foretage montage af kornanlæg i landbrug og industri - samt handel med branche relaterede produkter
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2016-02-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37435260 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bøgvadvej 103, 7183 Randbøl
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,92
▲ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-2,0%
▲ 288,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
98,4%
▲ 98,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
294 virksomheder i «Andre bygningsinstallationsaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 4.085.325 | 3.426.183 | 1.485.802 | 3.256.238 | 4.429.236 |
| Resultat før skat | 571.380 | 255.524 | -331.952 | -93.817 | 194.149 |
| Årets resultat | 501.142 | 252.590 | -299.496 | -92.911 | 197.365 |
| Egenkapital | -29.756 | -530.898 | -783.488 | -483.992 | -391.081 |
| Aktiver i alt | 1.497.374 | 182.862 | 232.195 | 206.992 | 2.285.187 |
| Omsætningsaktiver | 1.403.584 | 172.572 | 211.155 | 136.012 | 2.172.842 |
| Kortfristet gæld | 1.527.130 | 713.760 | 1.015.683 | 690.984 | 2.676.268 |
| Gæld i alt | 1.527.130 | 713.760 | 1.015.683 | 690.984 | 2.676.268 |
| Soliditetsgrad | -2% | -290.3% | -337.4% | -233.8% | -17.1% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 5 | 2 | 5 | 7 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
UAB Inter-Silo Siden 8 Feb 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Young Mogensen Siden 8 Feb 2016Adm. dir.
Produktionsenheder
1Inter-Silo Danmark ApS
P-nr. 1021136898
Bøgvadvej 103, 7183 Randbøl
Andre bygningsinstallationsaktiviteter (432400)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: YOUNG HOLDING ApS (CVR 28670508)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kornanlæg, branche, bygningsinstallationsaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.