InterLogic Danmark ApS
CVR 38 17 93 65 · Egå · Andre IT- og computerserviceaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
InterLogic Danmark ApS har CVR-nummer 38179365. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre IT- og computerserviceaktiviteter (branchekode 629000). Adresse: Egå Havvej 21, 8250 Egå. Stiftet: 7. november 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.073.359 kr., årets resultat -1.406.074 kr., egenkapital -1.053.393 kr., aktiver i alt 42.278.842 kr. Soliditetsgraden på -2,5 % er lavere end hos 84 % af de 786 virksomheder i branchen «Andre IT- og computerserviceaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.406.074 kr. er lavere end hos 96 % af de 786 virksomheder i branchen «Andre IT- og computerserviceaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 97 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som InterLogic Danmark ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre IT- og computerserviceaktiviteter (629000)
- Adresse
- Egå Havvej 21, 8250 Egå
- Kommune
- AARHUS
- Antal ansatte
-
3
2016 2018
- Telefon
- 25348232
- st@interlogic.dk
- Hjemmeside
- www.interlogic.dk
- Stiftet
- 7 Nov 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- IT-virksomhed, herunder køb og salg af It-produkter og It-tjenesteydelser
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-06-09
- Binavne
- InterLogic ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38179365 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 9845003L06EC12F62C70
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Egå Havvej 21, 8250 Egå
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
26,77
▲ 25,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-2,5%
▼ 24,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-105,1%
▼ 105,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
786 virksomheder i «Andre IT- og computerserviceaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.073.359 | 37.607.939 | 14.421.750 | 26.638.777 | 14.561.835 |
| Resultat før skat | -1.797.234 | 35.509.427 | 15.250.386 | 23.659.692 | 12.053.038 |
| Årets resultat | -1.406.074 | 27.694.662 | 11.976.932 | 18.600.697 | 9.401.327 |
| Egenkapital | -1.053.393 | 12.852.681 | 19.058.019 | 25.630.093 | 12.029.397 |
| Aktiver i alt | 42.278.842 | 58.437.296 | 44.598.368 | 49.569.728 | 35.170.969 |
| Omsætningsaktiver | 41.444.453 | 44.673.452 | 43.507.337 | 48.906.742 | 35.136.969 |
| Kortfristet gæld | 1.548.454 | 45.584.615 | 25.540.349 | 23.939.635 | 23.141.572 |
| Gæld i alt | 43.332.235 | 45.584.615 | 25.540.349 | 23.939.635 | 23.141.572 |
| Soliditetsgrad | -2.5% | 22% | 42.7% | 51.7% | 34.2% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 2 | 4 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mamalu Holding ApS Siden 7 Nov 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Søren Thomsen Siden 7 Nov 2016Direktør
Produktionsenheder
1InterLogic Danmark ApS
P-nr. 1021921110
Egå Havvej 21, 8250 Egå
Andre IT- og computerserviceaktiviteter (629000)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mamalu Holding ApS (CVR 38107461)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver computerserviceaktiviteter, tjenesteydelser, produkter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.