INTERNATIONAL OUTSOURCING ApS
CVR 28 68 67 22 · Lemvig · Engroshandel med andre råvarer og halvfabrikata · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
INTERNATIONAL OUTSOURCING ApS har CVR-nummer 28686722. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Engroshandel med andre råvarer og halvfabrikata (branchekode 468600). Adresse: Nylund 2B, 7620 Lemvig. Stiftet: 15. april 2005. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 1.293.976 kr., årets resultat 766.655 kr., egenkapital 1.725.583 kr., aktiver i alt 2.789.873 kr. Soliditetsgraden på 61,9 % er højere end hos 64 % af de 371 virksomheder i branchen «Engroshandel med andre råvarer og halvfabrikata», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 766.655 kr. er højere end hos 69 % af de 371 virksomheder i branchen «Engroshandel med andre råvarer og halvfabrikata», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 7 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som INTERNATIONAL OUTSOURCING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Engroshandel med andre råvarer og halvfabrikata (468600)
- Adresse
- Nylund 2B, 7620 Lemvig
- Kommune
- LEMVIG
- Antal ansatte
-
1
2005 2018
- Telefon
- 97822405
- mail@inouts.dk
- Stiftet
- 15 Apr 2005
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- er "international handel og ingeniøropgaver - import og eksport samt dermed naturligt forbundne aktiviteter "
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-03-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK28686722 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nylund 2B, 7620 Lemvig
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
44,4%
▲ 1,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,00
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
61,9%
▲ 11,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
7,6%
▲ 7,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
371 virksomheder i «Engroshandel med andre råvarer og halvfabrikata»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.293.976 | 1.211.403 | 499.543 | 2.720.087 | 933.984 |
| Resultat før skat | 983.040 | 913.250 | 185.450 | 2.393.523 | 564.134 |
| Årets resultat | 766.655 | 712.267 | 143.760 | 1.866.491 | 439.988 |
| Egenkapital | 1.725.583 | 1.673.928 | 1.111.661 | 2.832.901 | 1.401.410 |
| Aktiver i alt | 2.789.873 | 3.288.850 | 1.976.739 | 6.569.303 | 5.683.118 |
| Omsætningsaktiver | 2.789.873 | 3.288.850 | 1.976.739 | 6.569.303 | 5.683.118 |
| Kortfristet gæld | 696.760 | 765.105 | 261.294 | 1.832.795 | 1.336.100 |
| Gæld i alt | 1.063.087 | 1.608.906 | 865.078 | 3.736.402 | 4.281.708 |
| Soliditetsgrad | 61.9% | 50.9% | 56.2% | 43.1% | 24.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
Iberica Holding ApS Siden 13 May 202633,33% Ejer
-
InOuts Holding ApS Siden 13 May 20260% Ejer
-
k2m Holding ApS Siden 13 May 202633,33% Ejer
Ledelse
1-
Bjarne Pedersen Kloster Siden 9 May 2005Direktør
Produktionsenheder
1INTERNATIONAL OUTSOURCING ApS
P-nr. 1002256099
Nylund 2, b, 7620 Lemvig
Engroshandel med andre råvarer og halvfabrikata (468600)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CVR 33267061
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ingeniøropgaver, international, halvfabrikata.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.