intomedia ApS
CVR 38 21 24 43 · Aarhus C · Planlægning og design af reklamekampagner · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
intomedia ApS har CVR-nummer 38212443. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Planlægning og design af reklamekampagner (branchekode 731110). Adresse: Mediebyen 3, 8000 Aarhus C. Stiftet: 24. november 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 50. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 30.171.428 kr., årets resultat 3.425.424 kr., egenkapital 4.409.208 kr., aktiver i alt 11.153.377 kr. Soliditetsgraden på 39,5 % er lavere end hos 56 % af de 1.912 virksomheder i branchen «Planlægning og design af reklamekampagner», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 3.425.424 kr. er højere end hos 97 % af de 1.912 virksomheder i branchen «Planlægning og design af reklamekampagner», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som intomedia ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Planlægning og design af reklamekampagner (731110)
- Adresse
- Mediebyen 3, 8000 Aarhus C
- Kommune
- AARHUS
- Antal ansatte
-
50
2017 2018
- Telefon
- 71717414
- kontakt@intomedia.dk
- Stiftet
- 24 Nov 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- levere tjenesteydelser indenfor salg af annoncer i medier og medieløsninger, herunder medierådgivning, markedsføring og anden dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af bestyrelsens formand i forening med en direktør eller af den samlede bestyrelse.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-05-09
- Binavne
- imedier ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38212443 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mediebyen 3, 8000 Aarhus C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
77,7%
▲ 16,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,91
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
39,5%
▲ 7,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
125,7%
▲ 125,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1912 virksomheder i «Planlægning og design af reklamekampagner»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 26.625.441 | — | — | — |
| Bruttoresultat | 30.171.428 | — | 26.698.801 | 26.413.353 | 22.737.980 |
| Resultat før skat | 4.395.228 | 1.532.252 | 2.120.873 | 1.065.644 | 2.602.662 |
| Årets resultat | 3.425.424 | 1.517.876 | 1.650.148 | 829.442 | 2.014.366 |
| Egenkapital | 4.409.208 | 2.483.784 | 4.965.908 | 3.315.760 | 4.486.318 |
| Aktiver i alt | 11.153.377 | 7.692.241 | 10.193.229 | 7.514.311 | 8.214.419 |
| Omsætningsaktiver | 10.382.029 | 6.939.706 | 9.390.465 | — | 6.913.529 |
| Kortfristet gæld | 5.434.371 | 4.049.540 | 4.051.439 | — | 2.629.563 |
| Gæld i alt | 6.630.253 | 5.202.473 | 5.227.321 | 4.198.551 | 3.728.101 |
| Soliditetsgrad | 39.5% | 32.3% | 48.7% | 44.1% | 54.6% |
| Ansatte (gns.) | 50 | 50 | 51 | 54 | 45 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
WATCH MEDIER A/S Siden 5 Oct 2020100% Ejer
Ledelse
3-
Mette Hundebøl Nielsen Siden 30 Apr 2026Formand
-
Lars Stenberg Bräuner Siden 26 Sep 2025Adm. dir.
-
Lars Stenberg Bräuner Siden 26 Sep 2025Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1intomedia ApS
P-nr. 1021959169
Mediebyen 3, 8000 Aarhus C
Planlægning og design af reklamekampagner (731110)
👥 50 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JP/POLITIKENS HUS A/S (CVR 26933676)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver medieløsninger, medierådgivning, annoncer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.