IRL HOLDING ApS
CVR 33 05 01 86 · Bramming · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
IRL HOLDING ApS har CVR-nummer 33050186. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Krogen 5, 6740 Bramming. Stiftet: 30. juni 2010. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.025 kr., årets resultat 401.120 kr., egenkapital 1.479.171 kr., aktiver i alt 1.815.475 kr. Soliditetsgraden på 81,5 % er lavere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 401.120 kr. er højere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som IRL HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Krogen 5, 6740 Bramming
- Kommune
- ESBJERG
- Stiftet
- 30 Jun 2010
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- som holdingselskab, samt gennem datterselskaber at drive vognmandsvirksomhed, investering og anden dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2013-05-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33050186 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 98450063I7T41C6DA037
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Krogen 5, 6740 Bramming
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
27,1%
▲ 21,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,59
▼ 1,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
81,5%
▼ 1,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
606,4%
▲ 606,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | 0 | — |
| Bruttoresultat | -5.025 | -6.654 | -14.601 | -11.344 | -13.394 |
| Resultat før skat | 429.618 | 55.141 | 143.705 | 85.756 | — |
| Årets resultat | 401.120 | 56.784 | 141.307 | 88.462 | 3.016 |
| Egenkapital | 1.479.171 | 1.078.051 | 1.082.267 | 999.860 | 911.397 |
| Aktiver i alt | 1.815.475 | 1.296.734 | 1.222.218 | 1.074.345 | 985.332 |
| Omsætningsaktiver | 1.207.485 | 1.051.905 | 889.818 | 741.945 | 652.932 |
| Kortfristet gæld | 336.304 | 218.683 | 139.951 | 74.485 | 73.935 |
| Gæld i alt | 336.304 | 218.683 | 139.951 | 74.485 | 73.935 |
| Soliditetsgrad | 81.5% | 83.1% | 88.5% | 93.1% | 92.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ivan Rud Larsen Siden 30 Jun 2010100% Ejer
Ledelse
1-
Ivan Rud Larsen Siden 30 Jun 2010Adm. dir.
Produktionsenheder
1IRL HOLDING ApS
P-nr. 1016153490
Krogen 5, 6740 Bramming
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 79.919 DKK | 17.578 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 10.987 DKK | 2.398 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -23.192 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 84.376 DKK | 18.546 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -125.578 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: IRL HOLDING ApS (CVR 33050186)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver vognmandsvirksomhed, gennem, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.