IrmaByen 16 ApS
CVR 39 25 71 81 · Søborg · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
IrmaByen 16 ApS har CVR-nummer 39257181. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Knud Højgaards Vej 2, 3., 2860 Søborg. Stiftet: 18. januar 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 25.173 kr., årets resultat 65.676 kr., egenkapital 1.061.599 kr., aktiver i alt 1.191.803 kr. Soliditetsgraden på 89,1 % er højere end hos 91 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 65.676 kr. er højere end hos 53 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som IrmaByen 16 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Knud Højgaards Vej 2, 3., 2860 Søborg
- Kommune
- GLADSAXE
- Stiftet
- 18 Jan 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- besiddelse af fast ejendom, investering samt alt i forbindelse hermed stående virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2018-01-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39257181 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Knud Højgaards Vej 2, 3., 2860 Søborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
6,2%
▲ 13,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
45,48
▲ 33,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
89,1%
▲ 10,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
189,3%
▲ 189,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 25.173 | -167.017 | -38.988 | -27.650 | -35.910 |
| Resultat før skat | 84.200 | -94.321 | 26.597 | 3.986 | 162.860 |
| Årets resultat | 65.676 | -73.553 | 20.767 | 3.128 | 127.044 |
| Egenkapital | 1.061.599 | 995.924 | 1.069.477 | 1.048.710 | 1.045.582 |
| Aktiver i alt | 1.191.803 | 1.265.555 | 1.193.307 | 1.167.567 | 1.199.397 |
| Omsætningsaktiver | 1.191.803 | 1.265.555 | 1.193.307 | 1.167.567 | 1.199.397 |
| Kortfristet gæld | 26.204 | 109.631 | 123.830 | 118.857 | 153.815 |
| Gæld i alt | 26.204 | 109.631 | 123.830 | 118.857 | 153.815 |
| Soliditetsgrad | 89.1% | 78.7% | 89.6% | 89.8% | 87.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
KORSDALSKVARTERET ApS Siden 18 Jan 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Kristian Hare Siden 17 Sep 2020Direktør
Produktionsenheder
1IrmaByen 16 ApS
P-nr. 1023259210
Knud Højgaards Vej 2, 3., 2860 Søborg
Opførelse af bygninger (410000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ALFA DEVELOPMENT A/S (CVR 27528449)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver alt, opførelse, besiddelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.