IS Facility ApS
CVR 38 70 44 27 · Ishøj · Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
IS Facility ApS har CVR-nummer 38704427. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. (branchekode 812290). Adresse: Baldersbækvej 43, 2635 Ishøj. Stiftet: 2. juni 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 35. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 6.231.507 kr., årets resultat 744.419 kr., egenkapital 751.737 kr., aktiver i alt 2.289.147 kr. Soliditetsgraden på 32,8 % er lavere end hos 59 % af de 325 virksomheder i branchen «Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 744.419 kr. er højere end hos 92 % af de 325 virksomheder i branchen «Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 6 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som IS Facility ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. (812290)
- Adresse
- Baldersbækvej 43, 2635 Ishøj
- Kommune
- ISHØJ
- Antal ansatte
- 35
- Stiftet
- 2 Jun 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- erhvervsrengøring
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-04-06
- Sekundære brancher
- Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling (782000)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38704427 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Baldersbækvej 43, 2635 Ishøj
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
99,0%
▲ 14,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,49
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
32,8%
▼ 19,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-12,5%
▼ 12,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
325 virksomheder i «Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 6.231.507 | 5.884.016 | 176.737 | -7.398 | -6.838 |
| Resultat før skat | 965.453 | 1.096.263 | 176.737 | -7.719 | -7.171 |
| Årets resultat | 744.419 | 851.183 | 137.863 | -4.452 | -5.593 |
| Egenkapital | 751.737 | 1.007.318 | 156.135 | 18.272 | 22.724 |
| Aktiver i alt | 2.289.147 | 1.930.500 | 265.214 | 47.043 | 45.245 |
| Omsætningsaktiver | 2.289.147 | 1.930.500 | 265.214 | 47.043 | 45.245 |
| Kortfristet gæld | 1.537.410 | 923.182 | 109.079 | 28.771 | 22.521 |
| Gæld i alt | 1.537.410 | 923.182 | 109.079 | 28.771 | 22.521 |
| Soliditetsgrad | 32.8% | 52.2% | 58.9% | 38.8% | 50.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 27 | 1 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
SM INVEST HOLDING ApS Siden 2 Jun 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Muhammad Samiullah Siden 2 Jun 2017Direktør
Produktionsenheder
1IS Facility ApS
P-nr. 1022515698
Baldersbækvej 43, 2635 Ishøj
Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. (812290)
👥 36 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SM INVEST HOLDING ApS (CVR 25723120)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver erhvervsrengøring, erhvervslokaler, vikarbureauers.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.