IST Holding ApS
CVR 40 93 10 58 · Rødovre · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
IST Holding ApS har CVR-nummer 40931058. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Nyholms Alle 46, 2610 Rødovre. Stiftet: 12. september 2019. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.703.461 kr., årets resultat 1.149.031 kr., egenkapital 37.635.921 kr., aktiver i alt 48.070.887 kr. Soliditetsgraden på 78,3 % er lavere end hos 61 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.149.031 kr. er højere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 6 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som IST Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Nyholms Alle 46, 2610 Rødovre
- Kommune
- RØDOVRE
- Antal ansatte
- 2
- Stiftet
- 12 Sep 2019
- Selskabskapital
- 2.178.000 DKK
- Formål
- handels- og investeringsvirksomhed samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2019-09-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40931058 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 549300X0E3VICHJLIB64
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nyholms Alle 46, 2610 Rødovre
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,1%
▼ 0,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
17,94
▲ 3,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
78,3%
▲ 0,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-6,7%
▼ 6,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.703.461 | 1.806.569 | 1.454.247 | 1.524.117 | 3.147.497 |
| Resultat før skat | 1.589.730 | 1.830.049 | 854.185 | -307.225 | 4.162.737 |
| Årets resultat | 1.149.031 | 1.231.796 | 463.331 | -238.397 | 3.383.428 |
| Egenkapital | 37.635.921 | 36.686.890 | 35.505.094 | 36.457.499 | 36.895.897 |
| Aktiver i alt | 48.070.887 | 47.345.604 | 46.587.241 | 49.270.425 | 50.080.642 |
| Omsætningsaktiver | 24.008.130 | 22.681.551 | 21.290.641 | 23.497.075 | 22.576.737 |
| Kortfristet gæld | 1.338.222 | 1.605.000 | 1.577.235 | 1.657.979 | 1.504.857 |
| Gæld i alt | 10.434.966 | 10.658.714 | 11.082.147 | 12.812.926 | 13.184.745 |
| Soliditetsgrad | 78.3% | 77.5% | 76.2% | 74% | 73.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 2 | 2 | 2 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Søren Tyrrestrup Siden 12 Sep 201950% Ejer
-
Inge Tyrrestrup Siden 12 Sep 201950% Ejer
Ledelse
2-
Søren Tyrrestrup Siden 12 Sep 2019Direktør
-
Inge Tyrrestrup Siden 12 Sep 2019Direktør
Produktionsenheder
1IST Holding ApS
P-nr. 1025230309
Nyholms Alle 46, 2610 Rødovre
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.793.622 DKK | 611.277 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.770.670 DKK | 364.536 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 273.007 DKK | 47.593 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 3.600.055 DKK | 792.000 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 2.463.511 DKK | 541.970 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: IST Holding ApS (CVR 40931058)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver handels.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.