J-L Holding ApS
CVR 37 51 35 71 · Hillerød · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
J-L Holding ApS har CVR-nummer 37513571. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Violinbuen 28, 3400 Hillerød. Stiftet: 4. marts 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -3.255 kr., årets resultat -2.153 kr., egenkapital 76.741 kr., aktiver i alt 397.295 kr. Soliditetsgraden på 19,3 % er lavere end hos 83 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -2.153 kr. er lavere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som J-L Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Violinbuen 28, 3400 Hillerød
- Kommune
- HILLERØD
- Telefon
- 40829774
- joachimgs1@hotmail.com
- Stiftet
- 4 Mar 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-03-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37513571 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Violinbuen 28, 3400 Hillerød
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-2,8%
▼ 9,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,18
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
19,3%
▼ 1,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-138,9%
▼ 138,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | 0 | — | 0 |
| Bruttoresultat | -3.255 | 0 | -2 | — | 0 |
| Resultat før skat | -2.153 | 7.112 | 6.980 | 8.511 | 8.263 |
| Årets resultat | -2.153 | 5.529 | 5.440 | 6.642 | 6.464 |
| Egenkapital | 76.741 | 78.894 | 73.365 | 67.925 | 61.283 |
| Aktiver i alt | 397.295 | 389.388 | 382.193 | 315.046 | 306.457 |
| Omsætningsaktiver | 377.295 | 369.388 | 362.193 | 295.046 | 286.457 |
| Kortfristet gæld | 320.554 | 310.494 | 308.828 | 247.121 | 245.174 |
| Gæld i alt | 320.554 | 310.494 | 308.828 | 247.121 | 245.174 |
| Soliditetsgrad | 19.3% | 20.3% | 19.2% | 21.6% | 20% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Joachim Grøndal Sangill Siden 4 Mar 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Joachim Grøndal Sangill Siden 4 Mar 2016Direktør
Produktionsenheder
1J-L Holding ApS
P-nr. 1021222271
Violinbuen 28, 3400 Hillerød
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7.243 DKK | 1.584 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 7.099 DKK | 1.540 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 8.593 DKK | 1.870 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 8.342 DKK | 1.826 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 6.270 DKK | 1.364 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: J-L Holding ApS (CVR 37513571)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.