JA Group Anlæg ApS
CVR 43 44 54 13 · Brøndby · Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JA Group Anlæg ApS har CVR-nummer 43445413. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. (branchekode 439900). Adresse: Nygårds Plads 27, 1. th, 2605 Brøndby. Stiftet: 15. august 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -11.069 kr., årets resultat -37.838 kr., egenkapital 104.112 kr., aktiver i alt 146.021 kr. Soliditetsgraden på 71,3 % er højere end hos 82 % af de 1.580 virksomheder i branchen «Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -37.838 kr. er lavere end hos 76 % af de 1.580 virksomheder i branchen «Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JA Group Anlæg ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. (439900)
- Adresse
- Nygårds Plads 27, 1. th, 2605 Brøndby
- Kommune
- BRØNDBY
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 40340807
- saban@jagroup.dk
- Stiftet
- 15 Aug 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-08-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43445413 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nygårds Plads 27, 1. th, 2605 Brøndby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-36,3%
▼ 26,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,48
▼ 1,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
71,3%
▼ 8,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-163,2%
▼ 163,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1580 virksomheder i «Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.069 | -18.201 | 366.976 |
| Resultat før skat | -45.742 | -18.430 | 155.007 |
| Årets resultat | -37.838 | -14.375 | 120.379 |
| Egenkapital | 104.112 | 141.951 | 160.379 |
| Aktiver i alt | 146.021 | 178.183 | 195.329 |
| Omsætningsaktiver | 146.021 | 178.183 | 195.329 |
| Kortfristet gæld | 41.909 | 36.232 | 34.950 |
| Gæld i alt | 41.909 | 36.232 | 34.950 |
| Soliditetsgrad | 71.3% | 79.7% | 82.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
SMJAA Holding ApS Siden 15 Aug 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Saban Dzeladini Siden 15 Aug 2022Direktør
Produktionsenheder
1JA Group Anlæg ApS
P-nr. 1028485677
Nygårds Plads 27, 1. th, 2605 Brøndby
Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. (439900)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SMJAA Holding ApS (CVR 40400818)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver byggeaktiviteter, specialiserede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.