JALH ApS
CVR 38 47 16 51 · Snedsted · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JALH ApS har CVR-nummer 38471651. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Irupvej 2, 7752 Snedsted. Stiftet: 8. marts 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -147.406 kr., årets resultat 1.385.023 kr., egenkapital 61.018.373 kr., aktiver i alt 61.105.620 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.385.023 kr. er højere end hos 86 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JALH ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Irupvej 2, 7752 Snedsted
- Kommune
- THISTED
- Antal ansatte
- 1
- Jakobhove@live.dk
- Stiftet
- 8 Mar 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- investering og eje kapitalandele i andre virksomheder
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2024-06-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38471651 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Irupvej 2, 7752 Snedsted
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,3%
▼ 0,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
15,82
▼ 20,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-9,1%
▼ 9,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -147.406 | — | — | — | 0 |
| Resultat før skat | 1.352.594 | 1.523.585 | 38.709.314 | 4.691.122 | 790.490 |
| Årets resultat | 1.385.023 | 1.523.585 | 38.709.314 | 4.691.122 | 790.490 |
| Egenkapital | 61.018.373 | 55.446.935 | 44.435.727 | 5.726.413 | 1.035.291 |
| Aktiver i alt | 61.105.620 | 55.486.935 | 44.450.728 | 5.741.414 | 1.050.292 |
| Omsætningsaktiver | 1.379.854 | 1.447.584 | — | — | 0 |
| Kortfristet gæld | 87.247 | 40.000 | — | — | — |
| Gæld i alt | 87.247 | 40.000 | 15.001 | 15.001 | 15.001 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 99.9% | 100% | 99.7% | 98.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jakob Ladefoged Hove Siden 8 Mar 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Jakob Ladefoged Hove Siden 8 Mar 2017Adm. dir.
Produktionsenheder
1JALH ApS
P-nr. 1022252239
Irupvej 2, 7752 Snedsted
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -317.792 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JALH ApS (CVR 38471651)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.