JAMO SIKRING A/S
CVR 29 54 02 09 · Rødovre · El-installation · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JAMO SIKRING A/S har CVR-nummer 29540209. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: El-installation (branchekode 432100). Adresse: Nyholms Alle 20, 2610 Rødovre. Stiftet: 22. maj 2006. Status: aktiv. Antal ansatte: 44. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 66.228.065 kr., årets resultat 23.648.865 kr., egenkapital 38.557.288 kr., aktiver i alt 58.824.552 kr. Soliditetsgraden på 65,5 % er højere end hos 78 % af de 2.090 virksomheder i branchen «El-installation», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 23.648.865 kr. er højere end hos 100 % af de 2.090 virksomheder i branchen «El-installation», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 20 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JAMO SIKRING A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- El-installation (432100)
- Adresse
- Nyholms Alle 20, 2610 Rødovre
- Kommune
- RØDOVRE
- Antal ansatte
-
44
2006 2018
- Telefon
- 23413458
- jamo@jamo-sikring.dk
- Stiftet
- 22 May 2006
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- indenfor brandsikring og dermed forbunden virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden eller af den samlede bestyrelse.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-09-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29540209 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nyholms Alle 20, 2610 Rødovre
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
61,3%
▲ 1,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,08
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
65,5%
▼ 3,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
28,3%
▲ 28,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2090 virksomheder i «El-installation»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 66.228.065 | 55.337.599 | 44.263.392 | 36.768.437 | 28.861.604 |
| Resultat før skat | 30.393.892 | 23.745.025 | 16.627.365 | 14.398.565 | 10.377.703 |
| Årets resultat | 23.648.865 | 18.432.617 | 12.907.207 | 11.180.353 | 8.058.984 |
| Egenkapital | 38.557.288 | 30.908.423 | 22.475.806 | 16.568.599 | 11.888.245 |
| Aktiver i alt | 58.824.552 | 44.755.305 | 38.455.235 | 28.500.761 | 20.877.760 |
| Omsætningsaktiver | 55.173.849 | 41.681.192 | 35.633.325 | 25.447.894 | 19.937.359 |
| Kortfristet gæld | 17.897.544 | 11.933.130 | 15.104.788 | 11.593.773 | 8.859.518 |
| Gæld i alt | 17.897.544 | 11.933.130 | 15.104.788 | 11.593.773 | 8.859.518 |
| Soliditetsgrad | 65.5% | 69.1% | 58.4% | 58.1% | 56.9% |
| Ansatte (gns.) | 43 | 43 | 41 | 35 | 31 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Selatek AB Siden 30 Sep 2026100% Ejer
Ledelse
4-
Anja Larsen Siden 30 Sep 2026Bestyrelsesmedlem
-
Jannik John Larsen Siden 1 Nov 2019Direktør
-
Karl Magnus Peter Löfgren Siden 30 Sep 2026Formand
-
Per Daniel Karlsson Siden 30 Sep 2026Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1JAMO SIKRING A/S
P-nr. 1012284485
Nyholms Alle 20, 2610 Rødovre
El-installation (432100)
👥 44 ansatte
Tildelte offentlige kontrakter
5-
Furesø kommune · 5 Nov 2025
-
Hillerød Kommune · 12 Jun 2025
-
Københavns Kommune - Økonomiforvaltningen · 11 Jun 2025
-
Rudersdal Kommune · 24 Jan 2025
-
Egedal Kommune · 26 Nov 2024
Kilde: TED (Tenders Electronic Daily).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LARSEN INVEST HOLDING ApS (CVR 29540020)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver brandsikring, forbunden, installation.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.