Jangaard Tømrer & Snedker ApS
CVR 41 08 34 92 · Slagelse · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Jangaard Tømrer & Snedker ApS har CVR-nummer 41083492. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Snekkerupvej 1, 4200 Slagelse. Stiftet: 16. januar 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 437.395 kr., årets resultat 47.024 kr., egenkapital 72.034 kr., aktiver i alt 222.908 kr. Soliditetsgraden på 32,3 % er lavere end hos 57 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 47.024 kr. er lavere end hos 51 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 30 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Jangaard Tømrer & Snedker ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Snekkerupvej 1, 4200 Slagelse
- Kommune
- SLAGELSE
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 16 Jan 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- tømrervirksomhed samt udførelse af entrepriser
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-01-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41083492 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Snekkerupvej 1, 4200 Slagelse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
65,3%
▲ 378,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,74
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
32,3%
▲ 20,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
160,0%
▲ 160,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 437.395 | 336.488 | 570.175 | 339.005 | 392.120 |
| Resultat før skat | 61.204 | -93.858 | 134.915 | -80.957 | 9.755 |
| Årets resultat | 47.024 | -78.426 | 102.164 | -56.157 | 7.463 |
| Egenkapital | 72.034 | 25.010 | 103.436 | 1.272 | 57.429 |
| Aktiver i alt | 222.908 | 204.992 | 246.254 | 237.213 | 332.415 |
| Omsætningsaktiver | 111.188 | 199.510 | 234.792 | 219.771 | 266.300 |
| Kortfristet gæld | 150.874 | 178.776 | 129.618 | 235.941 | 271.159 |
| Gæld i alt | 150.874 | 178.776 | 142.818 | 235.941 | 272.259 |
| Soliditetsgrad | 32.3% | 12.2% | 42% | 0.5% | 17.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Christian Jangaard Holding ApS Siden 16 Jan 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Christian Jangaard Siden 16 Jan 2020Direktør
Produktionsenheder
1Jangaard Tømrer & Snedker ApS
P-nr. 1025431886
Snekkerupvej 1, 4200 Slagelse
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Christian Jangaard Holding ApS (CVR 41078561)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver entrepriser, tømrervirksomhed, udførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.