Janice ApS
CVR 43 14 84 51 · Brønshøj · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Janice ApS har CVR-nummer 43148451. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Knabstrupvej 25, 2700 Brønshøj. Stiftet: 23. marts 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 825.232 kr., årets resultat 120.617 kr., egenkapital 160.618 kr., aktiver i alt 595.700 kr. Soliditetsgraden på 27,0 % er højere end hos 54 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 120.617 kr. er højere end hos 63 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 21 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Janice ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Knabstrupvej 25, 2700 Brønshøj
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 2
- Telefon
- 60901108
- hej@janicevesterbro.dk
- Hjemmeside
- www.janicevesterbro.dk
- Stiftet
- 23 Mar 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-03-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43148451 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Knabstrupvej 25, 2700 Brønshøj
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.janicevesterbro.dk Hjemmeside oplyst til CVR https://janicevesterbro.dk/
- https://instagram.com/janice.vesterbro Sociale medier
- https://www.facebook.com/profile.php?id=100082903613983 Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (24. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
75,1%
▲ 114,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,45
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
27,0%
▼ 1,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
238,5%
▲ 238,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 825.232 | 1.048.344 | 1.572.590 |
| Resultat før skat | 147.554 | -95.918 | 504.544 |
| Årets resultat | 120.617 | -87.097 | 384.490 |
| Egenkapital | 160.618 | 219.594 | 424.490 |
| Aktiver i alt | 595.700 | 767.908 | 829.894 |
| Omsætningsaktiver | 595.700 | 695.908 | 757.894 |
| Kortfristet gæld | 411.608 | 545.265 | 285.349 |
| Gæld i alt | 435.082 | 548.315 | 405.403 |
| Soliditetsgrad | 27% | 28.6% | 51.1% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 3 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Fsma Holding ApS Siden 23 Oct 202550% Ejer
-
Skarsteen Van Hauen Holding ApS Siden 23 Oct 202550% Ejer
Ledelse
2-
Marc Skarsteen van Hauen Siden 23 Mar 2022Direktør
-
Frede Sten Madsen Siden 23 Mar 2022Direktør
Produktionsenheder
1Janice ApS
P-nr. 1028112005
Knabstrupvej 25, 2700 Brønshøj
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | 545.787 DKK | 120.054 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -29.271 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CVR 44824345
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver caféer, servering, restauranter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.