Jarvinen Holding ApS
CVR 38 77 24 30 · Taastrup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Jarvinen Holding ApS har CVR-nummer 38772430. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Vandmestervej 27, 2630 Taastrup. Stiftet: 31. maj 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): egenkapital 31.683.918 kr., aktiver i alt 35.910.737 kr. Soliditetsgraden på 88,2 % er lavere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Jarvinen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Vandmestervej 27, 2630 Taastrup
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Telefon
- 26823008
- akbyg.aps@gmail.com
- Stiftet
- 31 May 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- holdingselskab samt at eje kapitalandele
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-05-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38772430 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vandmestervej 27, 2630 Taastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
1,41
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
88,2%
▲ 7,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | -26.500 | -6.938 | -47.966 | -106.910 |
| Resultat før skat | — | 5.155.838 | 3.645.792 | 2.217.199 | 2.629.913 |
| Årets resultat | — | 5.220.322 | 4.097.635 | 1.729.231 | 2.591.025 |
| Egenkapital | 31.683.918 | 28.815.835 | 23.717.513 | 19.737.678 | 18.122.847 |
| Aktiver i alt | 35.910.737 | 35.503.642 | 24.048.949 | 20.504.548 | 18.353.174 |
| Omsætningsaktiver | 5.942.615 | 10.925.183 | 3.753.457 | 4.754.645 | 5.140.058 |
| Kortfristet gæld | 4.226.819 | 6.687.807 | 331.436 | 690.414 | 191.439 |
| Gæld i alt | 4.226.819 | 6.687.807 | 331.436 | 766.870 | 230.327 |
| Soliditetsgrad | 88.2% | 81.2% | 98.6% | 96.3% | 98.7% |
| Ansatte (gns.) | — | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kim Jarvinen Siden 31 May 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Kim Jarvinen Siden 31 May 2017Direktør
Produktionsenheder
1Jarvinen Holding ApS
P-nr. 1022621323
Vandmestervej 27, 2630 Taastrup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -293.111 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -169.585 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 333.792 DKK | 73.414 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 176.765 DKK | 38.874 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 145.166 DKK | 31.922 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Jarvinen Holding ApS (CVR 38772430)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.