JBL Invest Silkeborg ApS
CVR 43 10 51 40 · Silkeborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
- Virksomheden er ophørt
Kort fortalt
JBL Invest Silkeborg ApS har CVR-nummer 43105140. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Remstrupvej 22, 8600 Silkeborg. Stiftet: 7. marts 2022. Status: ophørt 27. august 2026. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): bruttofortjeneste -8.071 kr., årets resultat -282.251 kr., egenkapital -2.397.856 kr., aktiver i alt 60.115 kr. Soliditetsgraden på -3.988,8 % er lavere end hos 99 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -282.251 kr. er lavere end hos 92 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JBL Invest Silkeborg ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Remstrupvej 22, 8600 Silkeborg
- Kommune
- SILKEBORG
- Stiftet
- 7 Mar 2022
- Ophørt
- 27 Aug 2026
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43105140 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Remstrupvej 22, 8600 Silkeborg
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,02
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-3.988,8%
▼ 2.844,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
34,3%
▲ 34,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.071 | -8.527 | -54.558 |
| Resultat før skat | -335.842 | -429.372 | -1.726.233 |
| Årets resultat | -282.251 | -429.372 | -1.726.233 |
| Egenkapital | -2.397.856 | -2.115.605 | -1.686.233 |
| Aktiver i alt | 60.115 | 184.949 | 1.687.472 |
| Omsætningsaktiver | 60.115 | 184.949 | 49 |
| Kortfristet gæld | 2.457.971 | 2.300.554 | 3.373.705 |
| Gæld i alt | 2.457.971 | 2.300.554 | 3.373.705 |
| Soliditetsgrad | -3988.8% | -1143.9% | -99.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: R22 ApS (CVR 42708631)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
13 Sep 2026NORMAL → OPLØSTEFTERERKLÆRING
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms