Jellek Holding ApS
CVR 45 00 23 65 · Svenstrup J · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Jellek Holding ApS har CVR-nummer 45002365. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Klokkevej 1A, 9230 Svenstrup J. Stiftet: 8. august 2024. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.331 kr., årets resultat -2.504 kr., egenkapital 17.496 kr., aktiver i alt 37.496 kr. Soliditetsgraden på 46,7 % er lavere end hos 80 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -2.504 kr. er lavere end hos 69 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Jellek Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Klokkevej 1A, 9230 Svenstrup J
- Kommune
- AALBORG
- Stiftet
- 8 Aug 2024
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- holdingselskab samt varetage formueforvaltning, udlejningsvirksomhed og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-08-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK45002365 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Klokkevej 1A, 9230 Svenstrup J
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-14,3%
▲ 85,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,79
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
46,7%
▼ 3,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
87,5%
▲ 87,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | -5.331 | 0 |
| Resultat før skat | -3.677 | -20.000 |
| Årets resultat | -2.504 | -20.000 |
| Egenkapital | 17.496 | 20.000 |
| Aktiver i alt | 37.496 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 35.842 | 40.000 |
| Kortfristet gæld | 20.000 | 20.000 |
| Gæld i alt | 20.000 | 20.000 |
| Soliditetsgrad | 46.7% | 50% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jesper Kristensen Siden 8 Aug 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Jesper Kristensen Siden 8 Aug 2024Adm. dir.
Produktionsenheder
1Jellek Holding ApS
P-nr. 1030572846
Klokkevej 1A, 9230 Svenstrup J
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Jellek Holding ApS (CVR 45002365)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- Edvars & Edvars Holding ApS Holbæk
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udlejningsvirksomhed, varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.