JENSEN, TAGDÆKNING A/S
CVR 32 56 84 32 · Rødding · Tagdækningsaktiviteter · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JENSEN, TAGDÆKNING A/S har CVR-nummer 32568432. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Tagdækningsaktiviteter (branchekode 434100). Adresse: Industriparken 1, 6630 Rødding. Stiftet: 19. november 2009. Status: aktiv. Antal ansatte: 14. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 5.339.982 kr., årets resultat -245.406 kr., egenkapital 733.898 kr., aktiver i alt 6.450.149 kr. Soliditetsgraden på 11,4 % er lavere end hos 80 % af de 423 virksomheder i branchen «Tagdækningsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -245.406 kr. er lavere end hos 93 % af de 423 virksomheder i branchen «Tagdækningsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 36 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JENSEN, TAGDÆKNING A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tagdækningsaktiviteter (434100)
- Adresse
- Industriparken 1, 6630 Rødding
- Kommune
- VEJEN
- Antal ansatte
-
14
2011 2018
- Telefon
- 74848375
- gs@kaa-jensen.dk
- Stiftet
- 19 Nov 2009
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- tagdækningsvirksomhed, produktion, handel samt anden dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør eller den samlede bestyrelse
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-10-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32568432 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Industriparken 1, 6630 Rødding
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-33,4%
▼ 87,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,00
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
11,4%
▼ 21,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-120,9%
▼ 120,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
423 virksomheder i «Tagdækningsaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 5.339.982 | 8.395.244 | 10.283.551 | 6.687.823 | 4.223.647 |
| Resultat før skat | -314.249 | 1.506.978 | 3.810.816 | 1.265.885 | 331.351 |
| Årets resultat | -245.406 | 1.175.393 | 2.918.471 | 1.020.687 | 258.272 |
| Egenkapital | 733.898 | 2.179.304 | 4.003.911 | 1.885.440 | 1.114.753 |
| Aktiver i alt | 6.450.149 | 6.573.594 | 7.848.944 | 6.462.329 | 5.495.074 |
| Omsætningsaktiver | 5.556.015 | 5.643.084 | 7.045.425 | 6.462.329 | 5.456.167 |
| Kortfristet gæld | 5.559.692 | 4.210.895 | 3.541.101 | 4.512.826 | 4.257.040 |
| Gæld i alt | 5.559.692 | 4.210.895 | 3.541.101 | 4.512.826 | 4.257.040 |
| Soliditetsgrad | 11.4% | 33.2% | 51% | 29.2% | 20.3% |
| Ansatte (gns.) | 12 | 13 | 13 | 11 | 9 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
LENNART BRUHN HOLDING ApS Siden 19 Nov 200966,67% Ejer
-
GS HOLDING, VAMDRUP ApS Siden 1 Sep 201220% Ejer
Ledelse
4-
Lennart Bengaard Bruhn Siden 19 Nov 2009Bestyrelsesmedlem
-
Lennart Bengaard Bruhn Siden 19 Nov 2009Direktør
-
Günther Schmüchker Tved Staugaard Siden 19 Nov 2009Bestyrelsesmedlem
-
Claus Sten Frederiksen Siden 19 Sep 2022Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1JENSEN, TAGDÆKNING A/S
P-nr. 1015662006
Industriparken 1, 6630 Rødding
Tagdækningsaktiviteter (434100)
👥 15 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LENNART BRUHN HOLDING ApS (CVR 28114702)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tagdækningsvirksomhed, tagdækningsaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.