Jeralo Holding ApS
CVR 39 70 78 96 · Randers NV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Jeralo Holding ApS har CVR-nummer 39707896. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Højbjergvej 17, 8920 Randers NV. Stiftet: 6. juli 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -8.775 kr., årets resultat 196.510 kr., egenkapital 1.829.152 kr., aktiver i alt 1.996.123 kr. Soliditetsgraden på 91,6 % er højere end hos 54 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 196.510 kr. er højere end hos 63 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Jeralo Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Højbjergvej 17, 8920 Randers NV
- Kommune
- RANDERS
- Telefon
- 61682806
- jeralo@gmail.com
- Stiftet
- 6 Jul 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde aktier og anparter i andre selskaber og ydermere sikkerhedsstillelse for tredjemand
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-05-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39707896 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Højbjergvej 17, 8920 Randers NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
10,7%
▼ 3,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
6,06
▲ 1,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
91,6%
▲ 4,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-11,9%
▼ 11,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.775 | -5.000 | -1.250 | -6.875 | -4.000 |
| Resultat før skat | 198.490 | 220.913 | 904.454 | 220.243 | 337 |
| Årets resultat | 196.510 | 223.157 | 904.740 | 241.209 | 337 |
| Egenkapital | 1.829.152 | 1.632.643 | 1.409.486 | 504.746 | 263.537 |
| Aktiver i alt | 1.996.123 | 1.881.000 | 2.183.189 | 1.163.947 | 656.751 |
| Omsætningsaktiver | 811.254 | 816.541 | 479.852 | 63.579 | 65.584 |
| Kortfristet gæld | 133.943 | 174.569 | 361.665 | 642.965 | 393.214 |
| Gæld i alt | 166.971 | 248.357 | 773.703 | 659.201 | 393.214 |
| Soliditetsgrad | 91.6% | 86.8% | 64.6% | 43.4% | 40.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jesper Ravn Lorenzen Siden 6 Jul 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Jesper Ravn Lorenzen Siden 6 Jul 2018Adm. dir.
Produktionsenheder
1Jeralo Holding ApS
P-nr. 1023775804
Højbjergvej 17, 8920 Randers NV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 335.566 DKK | 73.810 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.873.057 DKK | 412.060 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 285.084 DKK | 62.700 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -15.202 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Jeralo Holding ApS (CVR 39707896)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ydermere, sikkerhedsstillelse, tredjemand.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.