Jerlevvej 1 ApS
CVR 42 19 56 34 · Vejle · Køb og salg af egen fast ejendom · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Jerlevvej 1 ApS har CVR-nummer 42195634. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Køb og salg af egen fast ejendom (branchekode 681100). Adresse: Engmarksvej 26, 7100 Vejle. Stiftet: 2. marts 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -17.697 kr., årets resultat -53.264 kr., egenkapital -112.690 kr., aktiver i alt 1.571.578 kr. Soliditetsgraden på -7,2 % er lavere end hos 87 % af de 7.605 virksomheder i branchen «Køb og salg af egen fast ejendom», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -53.264 kr. er lavere end hos 73 % af de 7.605 virksomheder i branchen «Køb og salg af egen fast ejendom», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Jerlevvej 1 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Køb og salg af egen fast ejendom (681100)
- Adresse
- Engmarksvej 26, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 2 Mar 2021
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje ejendomme
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af to direktører i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-08-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42195634 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Engmarksvej 26, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,93
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-7,2%
▲ 4,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-237,7%
▼ 237,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
7605 virksomheder i «Køb og salg af egen fast ejendom»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -17.697 | -15.045 | -41.900 | -40.577 | -9.670 |
| Resultat før skat | -68.287 | -20.220 | -46.983 | -53.616 | -10.029 |
| Årets resultat | -53.264 | -15.772 | -36.804 | -48.221 | -8.630 |
| Egenkapital | -112.690 | -59.426 | -43.655 | -6.851 | 41.370 |
| Aktiver i alt | 1.571.578 | 505.603 | 477.445 | 509.149 | 547.370 |
| Omsætningsaktiver | 1.571.578 | 505.603 | 477.445 | 509.149 | 547.370 |
| Kortfristet gæld | 1.684.268 | 565.029 | 521.100 | 516.000 | 506.000 |
| Gæld i alt | 1.684.268 | 565.029 | 521.100 | 516.000 | 506.000 |
| Soliditetsgrad | -7.2% | -11.8% | -9.1% | -1.3% | 7.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
PALLE STAAL HOLDING ApS Siden 1 Aug 2025100% Ejer
Ledelse
2-
Palle Henrik Heisselberg Staal Siden 11 Aug 2025Direktør
-
Lars Rindom Nielsen Siden 11 Aug 2025Direktør
Produktionsenheder
1Jerlevvej 1 ApS
P-nr. 1026889142
Engmarksvej 26, 7100 Vejle
Køb og salg af egen fast ejendom (681100)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | -18.393 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -6.359 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HESSELKÆR HOLDING ApS (CVR 34230641)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejendomme.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.