J+J GRUPPEN ApS
CVR 26 04 53 47 · Glostrup · Ikke-specialiseret engroshandel · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
J+J GRUPPEN ApS har CVR-nummer 26045347. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-specialiseret engroshandel (branchekode 469000). Adresse: Malervangen 11, 2600 Glostrup. Stiftet: 16. maj 2001. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 547.081 kr., årets resultat -112.361 kr., egenkapital 1.246.895 kr., aktiver i alt 2.160.986 kr. Soliditetsgraden på 57,7 % er højere end hos 59 % af de 895 virksomheder i branchen «Ikke-specialiseret engroshandel», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -112.361 kr. er lavere end hos 83 % af de 895 virksomheder i branchen «Ikke-specialiseret engroshandel», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 45 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som J+J GRUPPEN ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-specialiseret engroshandel (469000)
- Adresse
- Malervangen 11, 2600 Glostrup
- Kommune
- ALBERTSLUND
- Antal ansatte
-
1
2006 2018
- Telefon
- 43437080
- Stiftet
- 16 May 2001
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- Handel og industri
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-02-08
- Binavne
- PACK IT ENGINEERING ApS PACK IT MACHINERY ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK26045347 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Malervangen 11, 2600 Glostrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-9,0%
▼ 28,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,07
▼ 0,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
57,7%
▼ 5,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-139,9%
▼ 139,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
895 virksomheder i «Ikke-specialiseret engroshandel»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 547.081 | 988.353 | 1.148.660 | 199.054 | 113.167 |
| Resultat før skat | -112.361 | 366.816 | 774.605 | -148.669 | -449.869 |
| Årets resultat | -112.361 | 281.280 | 718.285 | -148.669 | -449.829 |
| Egenkapital | 1.246.895 | 1.481.257 | 1.317.776 | 599.491 | 748.160 |
| Aktiver i alt | 2.160.986 | 2.350.318 | 1.771.797 | 1.262.396 | 1.493.966 |
| Omsætningsaktiver | 1.889.268 | 2.306.558 | 1.721.797 | 1.206.156 | 1.411.376 |
| Kortfristet gæld | 914.091 | 783.525 | 397.701 | 662.905 | 745.806 |
| Gæld i alt | 914.091 | 869.061 | 454.021 | 662.905 | 745.806 |
| Soliditetsgrad | 57.7% | 63% | 74.4% | 47.5% | 50.1% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Henrik Dybdahl Siden 16 May 2001100% Ejer
Ledelse
1-
Henrik Dybdahl Siden 30 May 2001Direktør
Produktionsenheder
1J+J GRUPPEN ApS
P-nr. 1008448430
Malervangen 11, 2600 Glostrup
Ikke-specialiseret engroshandel (469000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 388.852 DKK | 85.536 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 256.051 DKK | 56.320 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -112.861 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -395.853 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: J+J GRUPPEN ApS (CVR 26045347)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver specialiseret, industri.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.