JL Construction Services ApS
CVR 40 67 54 18 · København K · Udlejning og leasing af entreprenørmateriel · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JL Construction Services ApS har CVR-nummer 40675418. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Udlejning og leasing af entreprenørmateriel (branchekode 773200). Adresse: Rådhusstræde 6, 2., 1466 København K. Stiftet: 9. juli 2019. Status: aktiv. Antal ansatte: 5. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 2.780.263 kr., bruttofortjeneste 2.135.260 kr., årets resultat 224.757 kr., egenkapital 361.595 kr., aktiver i alt 984.409 kr. Soliditetsgraden på 36,7 % er lavere end hos 57 % af de 713 virksomheder i branchen «Udlejning og leasing af entreprenørmateriel», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 224.757 kr. er højere end hos 58 % af de 713 virksomheder i branchen «Udlejning og leasing af entreprenørmateriel», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JL Construction Services ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Udlejning og leasing af entreprenørmateriel (773200)
- Adresse
- Rådhusstræde 6, 2., 1466 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 5
- Stiftet
- 9 Jul 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- indenfor entreprise og anden virksomhed i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af tre medlemmer af bestyrelsen i forening
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-07-09
- Sekundære brancher
- Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. (439900)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40675418 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rådhusstræde 6, 2., 1466 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
8,1%
Årets resultat i % af omsætning
Egenkapitalforrentning
62,2%
▲ 89,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,55
▼ 3,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
36,7%
▼ 42,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
697,9%
▲ 697,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
713 virksomheder i «Udlejning og leasing af entreprenørmateriel»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 2.780.263 | — | 0 | 48.000 | 0 |
| Bruttoresultat | 2.135.260 | -34.237 | -41.050 | -68.348 | -13.738 |
| Resultat før skat | 236.703 | — | — | — | -30.363 |
| Årets resultat | 224.757 | -37.588 | -33.370 | -84.905 | -30.363 |
| Egenkapital | 361.595 | 136.838 | 174.426 | 207.796 | 292.701 |
| Aktiver i alt | 984.409 | 172.838 | 222.937 | 218.796 | 661.913 |
| Omsætningsaktiver | 964.409 | 172.838 | 222.937 | 218.796 | 661.913 |
| Kortfristet gæld | 622.814 | 36.000 | 48.511 | 11.000 | 369.212 |
| Gæld i alt | 622.814 | 36.000 | 48.511 | 11.000 | 369.212 |
| Soliditetsgrad | 36.7% | 79.2% | 78.2% | 95% | 44.2% |
| Ansatte (gns.) | 3 | — | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
Lene Juel Siden 9 Jul 201910% Ejer
-
Jan Seifert Siden 9 Jul 201950% Ejer
-
Lukas Slansky Siden 9 Jul 201925% Ejer
Ledelse
4-
Lene Juel Siden 2 Aug 2019Bestyrelsesmedlem
-
Jan Seifert Siden 9 Jul 2019Formand
-
Lukas Slansky Siden 9 Jul 2019Adm. dir.
-
Lukas Slansky Siden 9 Jul 2019Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1JL Construction Services ApS
P-nr. 1024891697
Rådhusstræde 6, 2., 1466 København K
Udlejning og leasing af entreprenørmateriel (773200)
👥 5 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -37.266 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -33.370 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -84.905 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -26.971 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 350.119 DKK | 77.022 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JL Construction Services ApS (CVR 40675418)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver entreprise, entreprenørmateriel, byggeaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.