JL-LUX Holding ApS
CVR 43 68 59 37 · Fuglebjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JL-LUX Holding ApS har CVR-nummer 43685937. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Dyres Kvarter 51, 4250 Fuglebjerg. Stiftet: 5. december 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -9.506 kr., årets resultat 305.428 kr., egenkapital 1.038.424 kr., aktiver i alt 1.143.969 kr. Soliditetsgraden på 90,8 % er højere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 305.428 kr. er højere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JL-LUX Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Dyres Kvarter 51, 4250 Fuglebjerg
- Kommune
- NÆSTVED
- Stiftet
- 5 Dec 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter, formueforvaltning og anden formuepleje og hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-12-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43685937 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500A2F7EB95743693
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Dyres Kvarter 51, 4250 Fuglebjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
29,4%
▼ 28,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,94
▲ 1,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
90,8%
▲ 7,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-42,0%
▼ 42,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.506 | -11.254 | -5.000 |
| Resultat før skat | 298.805 | 524.277 | 472.140 |
| Årets resultat | 305.428 | 526.756 | 473.240 |
| Egenkapital | 1.038.424 | 917.996 | 513.240 |
| Aktiver i alt | 1.143.969 | 1.099.063 | 652.110 |
| Omsætningsaktiver | 309.984 | 194.270 | 134.970 |
| Kortfristet gæld | 105.545 | 181.067 | 138.870 |
| Gæld i alt | 105.545 | 181.067 | 138.870 |
| Soliditetsgrad | 90.8% | 83.5% | 78.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jesper Villumsen Siden 5 Dec 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Jesper Villumsen Siden 5 Dec 2022Direktør
Produktionsenheder
1JL-LUX Holding ApS
P-nr. 1028807542
Dyres Kvarter 51, 4250 Fuglebjerg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 696.040 DKK | 153.120 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 608.561 DKK | 133.870 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JL-LUX Holding ApS (CVR 43685937)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formuepleje, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.