JM ROR ApS
CVR 38 38 00 52 · Otterup · Fremstilling af møbler · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
Kort fortalt
JM ROR ApS har CVR-nummer 38380052. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af møbler (branchekode 310000). Adresse: Klintebjergvej 13, 5450 Otterup. Stiftet: 1. februar 2017. Status: under konkurs. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 2.666.102 kr., årets resultat 532.966 kr., egenkapital 88.099 kr., aktiver i alt 3.359.698 kr. Soliditetsgraden på 2,6 % er lavere end hos 76 % af de 521 virksomheder i branchen «Fremstilling af møbler», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 532.966 kr. er højere end hos 77 % af de 521 virksomheder i branchen «Fremstilling af møbler», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 4 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JM ROR ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af møbler (310000)
- Adresse
- Klintebjergvej 13, 5450 Otterup
- Kommune
- NORDFYNS
- Antal ansatte
-
3
2017 2018
- Telefon
- 65942521
- info@jmror.dk
- Hjemmeside
- www.jmror.dk
- Stiftet
- 1 Feb 2017
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- handel, salg og service samt andet dermed beslægtet virksomhed
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-11-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38380052 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Klintebjergvej 13, 5450 Otterup
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
605,0%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,72
▲ 0,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
2,6%
▲ 21,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
120,2%
▲ 120,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
521 virksomheder i «Fremstilling af møbler»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.666.102 | 2.562.176 | 2.086.720 | 3.379.327 | — |
| Resultat før skat | 671.874 | 314.672 | -79.300 | 887.497 | — |
| Årets resultat | 532.966 | 242.072 | -167.960 | 791.709 | — |
| Egenkapital | 88.099 | -626.789 | -868.861 | -700.901 | -1.492.610 |
| Aktiver i alt | 3.359.698 | 3.359.696 | 2.759.729 | 3.400.252 | 3.413.903 |
| Omsætningsaktiver | 3.343.798 | 3.340.696 | 2.663.704 | 3.194.620 | 3.033.212 |
| Kortfristet gæld | 1.231.247 | 1.878.958 | 1.989.031 | 1.519.493 | 2.848.277 |
| Gæld i alt | 3.271.599 | 3.986.485 | 3.628.590 | 4.101.153 | 4.906.513 |
| Soliditetsgrad | 2.6% | -18.7% | -31.5% | -20.6% | -43.7% |
| Ansatte (gns.) | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
TSA HOLDING ApS Siden 24 Nov 2023100% Ejer
Produktionsenheder
2JM ROR ApS
P-nr. 1022146498
Rebslagervej 2, 5471 Søndersø
Fremstilling af møbler (310000)
👥 4 ansatte
JM ROR aps
P-nr. 1025568075
Klintebjergvej 13, 5450 Otterup
Fremstilling af møbler (310000)
👥 3 ansatte
Miljøregulering
2 lokation(er)JM Rør
Klintebjergvej 13, 5450 Otterup
Godkendelsespligtig (bilag 1)
Maskinfabrikker, maskinværksteder og andre virksomheder, der foretager forarbejdning af jern, stål eller metaller med et hertil indrettet produktionsareal på mellem 100 og 1.000 m2.
Tilsyn: Nordfyns Kommune
JM Rør ApS
Rebslagervej 2, 5471 Søndersø
Godkendelsespligtig (bilag 1)
Maskinfabrikker, maskinværksteder og andre virksomheder, der foretager forarbejdning af jern, stål eller metaller med et hertil indrettet produktionsareal på mellem 100 og 1.000 m2.
Tilsyn: Nordfyns Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -1.254.750 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TSA HOLDING ApS (CVR 26550653)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver møbler.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms