JMU Capital ApS
CVR 42 92 52 33 · Aarhus C · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JMU Capital ApS har CVR-nummer 42925233. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hack Kampmanns Plads 1, 8000 Aarhus C. Stiftet: 30. september 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -7.000 kr., årets resultat -8.000 kr., egenkapital 473.440.000 kr., aktiver i alt 473.475.000 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -8.000 kr. er lavere end hos 73 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JMU Capital ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hack Kampmanns Plads 1, 8000 Aarhus C
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 30 Sep 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt formueanbringelse i øvrigt og al anden i forbindelse hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-09-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42925233 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hack Kampmanns Plads 1, 8000 Aarhus C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,0%
▲ 0,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
0,0%
▲ 0,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.000 | -7.000 | -7.000 | -6.000 | -6.000 |
| Resultat før skat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat | -8.000 | -8.000 | -7.000 | -6.000 | -6.000 |
| Egenkapital | 473.440.000 | 473.448.000 | 473.456.000 | 473.463.000 | 473.469.000 |
| Aktiver i alt | 473.475.000 | 473.475.000 | 473.475.000 | 473.475.000 | 473.475.000 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 35.000 | 27.000 | 19.000 | 12.000 | 6.000 |
| Gæld i alt | 35.000 | 27.000 | 19.000 | 12.000 | 6.000 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jonas Kvolbæk Munk Siden 30 Sep 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Jonas Kvolbæk Munk Siden 30 Sep 2021Direktør
Produktionsenheder
1JMU Capital ApS
P-nr. 1027837006
Hack Kampmanns Plads 1, 8000 Aarhus C
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -7.392 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -7.184 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -6.500 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -6.250 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JMU Capital ApS (CVR 42925233)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueanbringelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.