JN Group Holding ApS
CVR 43 32 46 75 · Horsens · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JN Group Holding ApS har CVR-nummer 43324675. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Jenny Kammersgaards Vej 5, st. 2, 8700 Horsens. Stiftet: 3. juni 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -23.153 kr., årets resultat 1.073.774 kr., egenkapital 2.714.684 kr., aktiver i alt 3.191.028 kr. Soliditetsgraden på 85,1 % er lavere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.073.774 kr. er højere end hos 83 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JN Group Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Jenny Kammersgaards Vej 5, st. 2, 8700 Horsens
- Kommune
- HORSENS
- Stiftet
- 3 Jun 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre virksomheder, samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-06-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43324675 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jenny Kammersgaards Vej 5, st. 2, 8700 Horsens
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
39,6%
▼ 2,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
85,1%
▲ 15,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
48,1%
▲ 48,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -23.153 | -11.893 | -10.853 | -12.390 |
| Resultat før skat | 1.073.774 | 724.898 | 497.118 | 446.394 |
| Årets resultat | 1.073.774 | 724.898 | 497.118 | 446.394 |
| Egenkapital | 2.714.684 | 1.708.410 | 983.512 | 486.394 |
| Aktiver i alt | 3.191.028 | 2.443.624 | 1.841.721 | 1.478.251 |
| Omsætningsaktiver | — | — | 0 | — |
| Kortfristet gæld | 476.344 | 735.214 | 522.375 | 485.623 |
| Gæld i alt | 476.344 | 735.214 | 858.209 | 991.857 |
| Soliditetsgrad | 85.1% | 69.9% | 53.4% | 32.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jens Nielsen Siden 3 Jun 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Jens Nielsen Siden 29 Jan 2025Direktør
Produktionsenheder
1JN Group Holding ApS
P-nr. 1028330495
Jenny Kammersgaards Vej 5, st. 2, 8700 Horsens
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -57.005 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -46.352 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -22.019 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JN Group Holding ApS (CVR 43324675)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.