JNI HOLDING ApS
CVR 26 01 89 19 · Aarhus C · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JNI HOLDING ApS har CVR-nummer 26018919. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Dalgas Avenue 21, 4., 8000 Aarhus C. Stiftet: 24. april 2001. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -52.602 kr., årets resultat 417.723 kr., egenkapital 12.754.288 kr., aktiver i alt 14.307.692 kr. Soliditetsgraden på 89,1 % er højere end hos 50 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 417.723 kr. er højere end hos 72 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JNI HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Dalgas Avenue 21, 4., 8000 Aarhus C
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 24 Apr 2001
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje aktier eller andre værdipapirer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-06-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK26018919 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 98450044A68B07EO9D86
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Dalgas Avenue 21, 4., 8000 Aarhus C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,3%
▼ 5,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,24
▼ 1,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
89,1%
▼ 2,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-63,5%
▼ 63,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -52.602 | -46.311 | -64.876 | -8.455 | -7.515 |
| Resultat før skat | 426.603 | 1.286.773 | 786.581 | 1.397.637 | 1.662.816 |
| Årets resultat | 417.723 | 1.145.121 | 694.571 | 1.560.556 | 1.662.816 |
| Egenkapital | 12.754.288 | 12.636.565 | 12.091.444 | 12.569.605 | 11.809.049 |
| Aktiver i alt | 14.307.692 | 13.742.637 | 12.793.811 | 12.966.516 | 11.890.047 |
| Omsætningsaktiver | 6.586.457 | 6.408.769 | 6.178.818 | 6.748.921 | 3.420.800 |
| Kortfristet gæld | 1.553.404 | 1.106.072 | 702.367 | 396.911 | 80.998 |
| Gæld i alt | 1.553.404 | 1.106.072 | 702.367 | 396.911 | 80.998 |
| Soliditetsgrad | 89.1% | 92% | 94.5% | 96.9% | 99.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jesper Nicholaisen Siden 24 Apr 2001100% Ejer
Ledelse
1-
Jesper Nicholaisen Siden 7 Feb 2024Direktør
Produktionsenheder
1JNI HOLDING ApS
P-nr. 1008417195
Dalgas Avenue 21, 4., 8000 Aarhus C
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.216.236 DKK | 267.564 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 348.599 DKK | 76.670 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 169.275 DKK | 37.224 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -31.714 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JNI HOLDING ApS (CVR 26018919)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.