Joco Invest ApS
CVR 40 77 70 91 · Aabenraa · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Joco Invest ApS har CVR-nummer 40777091. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Barsmark Bygade 131, 6200 Aabenraa. Stiftet: 9. september 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -11.375 kr., årets resultat -416.879 kr., egenkapital 12.432.923 kr., aktiver i alt 12.855.416 kr. Soliditetsgraden på 96,7 % er højere end hos 65 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -416.879 kr. er lavere end hos 93 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Joco Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Barsmark Bygade 131, 6200 Aabenraa
- Kommune
- AABENRAA
- Stiftet
- 9 Sep 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- som holdingselskab, herunder investering og anden dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-09-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40777091 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Barsmark Bygade 131, 6200 Aabenraa
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-3,4%
▼ 12,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,77
▼ 10,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,7%
▼ 2,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-133,0%
▼ 133,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.375 | -14.136 | -19.065 | -10.125 | -14.050 |
| Resultat før skat | -404.385 | 1.316.705 | 753.667 | 814.813 | 1.119.172 |
| Årets resultat | -416.879 | 1.263.234 | 729.423 | 793.099 | 1.100.516 |
| Egenkapital | 12.432.923 | 13.849.802 | 13.076.568 | 12.667.145 | 12.364.046 |
| Aktiver i alt | 12.855.416 | 13.940.402 | 13.463.309 | 13.275.675 | 13.839.342 |
| Omsætningsaktiver | 1.593.063 | 1.252.088 | 3.618.933 | 3.530.187 | 4.853.424 |
| Kortfristet gæld | 422.493 | 90.600 | 386.741 | 608.530 | 1.475.296 |
| Gæld i alt | 422.493 | 90.600 | 386.741 | 608.530 | 1.475.296 |
| Soliditetsgrad | 96.7% | 99.4% | 97.1% | 95.4% | 89.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
John Hinze Siden 9 Sep 2019100% Ejer
Ledelse
1-
John Hinze Siden 9 Sep 2019Direktør
Produktionsenheder
1Joco Invest ApS
P-nr. 1025023699
Barsmark Bygade 131, 6200 Aabenraa
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -565.241 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.999.475 DKK | 439.868 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 3.088.956 DKK | 679.558 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.064.394 DKK | 234.146 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -2.470.881 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Joco Invest ApS (CVR 40777091)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.