JoLuHa Holding ApS
CVR 42 85 11 24 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JoLuHa Holding ApS har CVR-nummer 42851124. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Staldgaardsgade 3, 2., 7100 Vejle. Stiftet: 12. november 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -16.308 kr., årets resultat 66.778 kr., egenkapital 2.462.791 kr., aktiver i alt 2.574.363 kr. Soliditetsgraden på 95,7 % er højere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 66.778 kr. er højere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JoLuHa Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Staldgaardsgade 3, 2., 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Telefon
- 41890136
- stormhannelore@gmail.com
- Stiftet
- 12 Nov 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besiddelse af anparter og værdier, investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-01-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42851124 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500CB1BBCE446E647
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Staldgaardsgade 3, 2., 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,7%
▼ 3,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
23,15
▼ 73,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
95,7%
▼ 3,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-57,2%
▼ 57,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -16.308 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 85.850 | 200.230 | 177.652 | -197.353 | -5.411 |
| Årets resultat | 66.778 | 156.040 | 138.529 | -152.745 | -5.411 |
| Egenkapital | 2.462.791 | 2.459.313 | 2.364.273 | 2.284.644 | 2.494.589 |
| Aktiver i alt | 2.574.363 | 2.485.504 | 2.364.273 | 2.284.644 | 2.499.589 |
| Omsætningsaktiver | 2.574.363 | 2.485.504 | 2.364.273 | 2.284.644 | — |
| Kortfristet gæld | 111.186 | 25.706 | — | 0 | 5.000 |
| Gæld i alt | 111.186 | 25.706 | 2.364.273 | 0 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 95.7% | 98.9% | 100% | 100% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 3 | 3 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Hanne Lore Wincent Storm Siden 5 Dec 2021100% Ejer
Ledelse
3-
Hanne Lore Wincent Storm Siden 12 Nov 2021Direktør
-
Lukas Storm Jørgensen Siden 7 Jan 2023Direktør
-
Jonas Storm Jørgensen Siden 7 Jan 2023Direktør
Produktionsenheder
1JoLuHa Holding ApS
P-nr. 1027745500
Staldgaardsgade 3, 2., 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 173.133 DKK | 37.567 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -197.353 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -5.411 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JoLuHa Holding ApS (CVR 42851124)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver værdier, besiddelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.