JONATHAN M HOLDING ApS
CVR 27 63 85 11 · Løgstrup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JONATHAN M HOLDING ApS har CVR-nummer 27638511. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Villumhøj 53, 8831 Løgstrup. Stiftet: 10. marts 2004. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -11.656 kr., årets resultat 617.604 kr., egenkapital 3.280.085 kr., aktiver i alt 3.675.174 kr. Soliditetsgraden på 89,2 % er højere end hos 50 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 617.604 kr. er højere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JONATHAN M HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Villumhøj 53, 8831 Løgstrup
- Kommune
- VIBORG
- Stiftet
- 10 Mar 2004
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab for Malerfirmaet Munk & Nielsen ApS som ikke er stiftet på nuværende tidspunkt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-11-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK27638511 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Villumhøj 53, 8831 Løgstrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
18,8%
▲ 15,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,94
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
89,2%
▲ 1,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
705,7%
▲ 705,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.656 | -10.469 | -9.313 | -12.988 | -9.375 |
| Resultat før skat | 594.055 | 85.322 | -296.580 | 679.082 | 685.655 |
| Årets resultat | 617.604 | 76.657 | -294.684 | 683.944 | 685.655 |
| Egenkapital | 3.280.085 | 2.662.480 | 2.585.823 | 2.994.907 | 2.423.964 |
| Aktiver i alt | 3.675.174 | 3.024.784 | 2.801.712 | 3.658.471 | 2.540.364 |
| Omsætningsaktiver | 764.951 | 708.213 | 573.543 | 1.310.065 | 594.184 |
| Kortfristet gæld | 395.089 | 362.304 | 215.889 | 663.564 | 116.400 |
| Gæld i alt | 395.089 | 362.304 | 215.889 | 663.564 | 116.400 |
| Soliditetsgrad | 89.2% | 88% | 92.3% | 81.9% | 95.4% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Produktionsenheder
1JONATHAN M HOLDING ApS
P-nr. 1010447077
Villumhøj 53, 8831 Løgstrup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -387.001 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 680.188 DKK | 149.622 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 473.362 DKK | 104.126 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 386.958 DKK | 85.118 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JONATHAN M HOLDING ApS (CVR 27638511)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver munk, tidspunkt, malerfirmaet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.