JPO Holding Vejle ApS
CVR 41 91 97 79 · Vejle · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JPO Holding Vejle ApS har CVR-nummer 41919779. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Stampesvej 49, 7100 Vejle. Stiftet: 30. november 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.575 kr., årets resultat 62.821 kr., egenkapital 2.848.476 kr., aktiver i alt 3.160.363 kr. Soliditetsgraden på 90,1 % er lavere end hos 53 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 62.821 kr. er lavere end hos 52 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JPO Holding Vejle ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Stampesvej 49, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 30 Nov 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde unoterede ejerandele i selskaber samt investeringer i øvrigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-11-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41919779 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 6488WW7574NG30C7OV76
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stampesvej 49, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,2%
▼ 63,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
10,13
▼ 37,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
90,1%
▼ 7,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-96,5%
▼ 96,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.575 | — | — | -13.922 | -3.795 |
| Resultat før skat | 79.992 | 1.826.331 | 414.707 | 366.662 | 140.958 |
| Årets resultat | 62.821 | 1.806.157 | 414.707 | 365.787 | 141.833 |
| Egenkapital | 2.848.476 | 2.768.484 | 962.327 | 547.620 | 181.833 |
| Aktiver i alt | 3.160.363 | 2.827.532 | 991.889 | 565.338 | 185.629 |
| Omsætningsaktiver | 3.160.363 | 2.827.532 | 173.153 | 167.304 | 30.693 |
| Kortfristet gæld | 311.887 | 59.048 | 29.562 | 17.718 | 3.796 |
| Gæld i alt | 311.887 | 59.048 | 29.562 | 17.718 | 3.796 |
| Soliditetsgrad | 90.1% | 97.9% | 97% | 96.9% | 98% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jørgen Poulsen Siden 30 Nov 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Jørgen Poulsen Siden 30 Nov 2020Direktør
Produktionsenheder
1JPO Holding Vejle ApS
P-nr. 1026557204
Stampesvej 49, 7100 Vejle
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 91.767 DKK | 20.174 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.995 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -16.999 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -3.977 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JPO Holding Vejle ApS (CVR 41919779)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver unoterede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.