JSA B-invest ApS
CVR 40 32 76 22 · Randers NV · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JSA B-invest ApS har CVR-nummer 40327622. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Stadsgårdsvej 12, 8920 Randers NV. Stiftet: 8. marts 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 4.988 kr., årets resultat 1.545 kr., egenkapital 34.682 kr., aktiver i alt 173.936 kr. Soliditetsgraden på 19,9 % er lavere end hos 70 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.545 kr. er lavere end hos 65 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 34 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JSA B-invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Stadsgårdsvej 12, 8920 Randers NV
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 8 Mar 2019
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- Tømrevirksomhed, handel
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-01-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40327622 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stadsgårdsvej 12, 8920 Randers NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
4,5%
▲ 0,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,73
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
19,9%
▼ 0,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
14,9%
▲ 14,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 4.988 | 3.729 | -8.363 | -6.286 | 22.827 |
| Resultat før skat | 1.983 | 1.724 | -11.367 | -7.571 | 20.349 |
| Årets resultat | 1.545 | 1.345 | -8.867 | -5.910 | -18.424 |
| Egenkapital | 34.682 | 33.137 | — | 44.224 | 50.134 |
| Aktiver i alt | 173.936 | 161.986 | — | 175.309 | 180.408 |
| Omsætningsaktiver | 18.094 | 6.144 | — | 19.467 | 24.566 |
| Kortfristet gæld | 24.942 | 14.975 | — | 11.903 | 9.848 |
| Gæld i alt | 108.313 | 98.346 | — | 98.461 | 95.989 |
| Soliditetsgrad | 19.9% | 20.5% | — | 25.2% | 27.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Jette Andersen Siden 8 Mar 201950% Ejer
-
Simon Andersen Siden 8 Mar 201950% Ejer
Ledelse
1-
Simon Andersen Siden 8 Mar 2019Direktør
Produktionsenheder
1JSA B-invest ApS
P-nr. 1024485435
Stadsgårdsvej 12, 8920 Randers NV
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -11.366 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -7.551 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 20.427 DKK | 4.488 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 425 DKK | 88 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JSA B-invest ApS (CVR 40327622)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tømrevirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.