J&U ApS
CVR 41 21 68 16 · Haarby · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
J&U ApS har CVR-nummer 41216816. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Skolevej 37, 5683 Haarby. Stiftet: 4. marts 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -13.561 kr., årets resultat 266.440 kr., egenkapital 1.030.243 kr., aktiver i alt 1.189.192 kr. Soliditetsgraden på 86,6 % er lavere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 266.440 kr. er højere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som J&U ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Skolevej 37, 5683 Haarby
- Kommune
- ASSENS
- Telefon
- 42616184
- ulrik@no42.dk
- Stiftet
- 4 Mar 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- formuepleje, herunder eje kapitalandele i andre virksomheder
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2024-06-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41216816 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skolevej 37, 5683 Haarby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
25,9%
▼ 32,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,06
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
86,6%
▲ 16,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-45,3%
▼ 45,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -13.561 | -12.922 | -10.632 | -7.792 | -5.295 |
| Resultat før skat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat | 266.440 | 487.131 | 229.378 | 111.850 | 264.692 |
| Egenkapital | 1.030.243 | 831.303 | 405.172 | 293.594 | 296.144 |
| Aktiver i alt | 1.189.192 | 1.180.977 | 1.210.316 | 400.743 | 319.281 |
| Omsætningsaktiver | 10.054 | 1.839 | 31.178 | 81.605 | 143 |
| Kortfristet gæld | 158.949 | 349.674 | 473.144 | 107.149 | 23.137 |
| Gæld i alt | 158.949 | 349.674 | 805.144 | 107.149 | 23.137 |
| Soliditetsgrad | 86.6% | 70.4% | 33.5% | 73.3% | 92.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ulrik Schjødtz Siden 4 Mar 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Ulrik Schjødtz Siden 4 Mar 2020Direktør
Produktionsenheder
1J&U ApS
P-nr. 1025630692
Skolevej 37, 5683 Haarby
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -12.869 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -10.622 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -8.150 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -5.308 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -5.048 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: J&U ApS (CVR 41216816)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formuepleje.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.