JUNG INVEST ApS
CVR 42 73 04 40 · Hørning · Investering for egen regning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
JUNG INVEST ApS har CVR-nummer 42730440. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Investering for egen regning (branchekode 649910). Adresse: Snerlevænget 3, 8362 Hørning. Stiftet: 23. september 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.276 kr., årets resultat -48.924 kr., egenkapital -6.360 kr., aktiver i alt 521.489 kr. Soliditetsgraden på -1,2 % er lavere end hos 89 % af de 8.769 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -48.924 kr. er lavere end hos 77 % af de 8.769 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JUNG INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Investering for egen regning (649910)
- Adresse
- Snerlevænget 3, 8362 Hørning
- Kommune
- SKANDERBORG
- Stiftet
- 23 Sep 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-04-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42730440 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500PY5CVM55WHOT62
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Snerlevænget 3, 8362 Hørning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,52
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-1,2%
▼ 101,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-3.807,7%
▼ 3.807,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
8769 virksomheder i «Investering for egen regning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | 0 |
| Bruttoresultat | -8.276 | -4.340 | -4.976 | -10.304 |
| Resultat før skat | -48.924 | -1.252 | -2.750 | -20.432 |
| Årets resultat | -48.924 | -1.252 | -2.750 | -20.432 |
| Egenkapital | -6.360 | 510.565 | 518.487 | 521.238 |
| Aktiver i alt | 521.489 | 510.565 | 518.487 | 521.238 |
| Omsætningsaktiver | 276.489 | 269.031 | 338.487 | 341.238 |
| Kortfristet gæld | 527.849 | — | — | — |
| Gæld i alt | 527.849 | 510.565 | 518.487 | 521.238 |
| Soliditetsgrad | -1.2% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
Tine Jung Iversen Siden 23 Sep 202166,67% Ejer
-
Smilla Jung Iversen Siden 23 Sep 202115% Ejer
-
Filuca Jung Iversen Siden 23 Sep 202115% Ejer
Ledelse
1-
Tine Jung Iversen Siden 23 Sep 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1JUNG INVEST ApS
P-nr. 1027598591
Snerlevænget 3, 8362 Hørning
Investering for egen regning (649910)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -1.252 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JUNG INVEST ApS (CVR 42730440)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver regning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.