Juul IT ApS
CVR 38 22 40 42 · Valby · Computerprogrammering · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Juul IT ApS har CVR-nummer 38224042. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Computerprogrammering (branchekode 621000). Adresse: Ingrid Marievej 11, 5. tv, 2500 Valby. Stiftet: 1. december 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 445.347 kr., årets resultat 104.316 kr., egenkapital 6.084 kr., aktiver i alt 200.256 kr. Soliditetsgraden på 3,0 % er lavere end hos 76 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 104.316 kr. er højere end hos 69 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 189 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Juul IT ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Computerprogrammering (621000)
- Adresse
- Ingrid Marievej 11, 5. tv, 2500 Valby
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
1
2017 2018
- Stiftet
- 1 Dec 2016
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udvikling af software, konsulentbistand m.v. samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-03-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38224042 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ingrid Marievej 11, 5. tv, 2500 Valby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
1.714,6%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,03
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
3,0%
▲ 105,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
248,9%
▲ 248,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4771 virksomheder i «Computerprogrammering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 445.347 | 154.284 | 109.578 | 765.941 | 585.824 |
| Resultat før skat | 104.316 | -70.044 | -173.299 | 131.796 | 552 |
| Årets resultat | 104.316 | -70.066 | -173.035 | 101.326 | 90 |
| Egenkapital | 6.084 | -98.232 | -28.166 | 181.580 | 80.254 |
| Aktiver i alt | 200.256 | 96.085 | 29.855 | 404.771 | 415.192 |
| Omsætningsaktiver | 200.256 | 96.085 | 29.855 | 404.771 | 415.192 |
| Kortfristet gæld | 194.172 | 194.317 | 58.021 | 223.191 | 334.938 |
| Gæld i alt | 194.172 | 194.317 | 58.021 | 223.191 | 334.938 |
| Soliditetsgrad | 3% | -102.2% | -94.3% | 44.9% | 19.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
MJP Holding ApS Siden 1 Dec 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Martin Juul Petersen Siden 1 Dec 2016Adm. dir.
Produktionsenheder
1Juul IT ApS
P-nr. 1021972165
Ingrid Marievej 11, 5. tv, 2500 Valby
Computerprogrammering (621000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MJP Holding ApS (CVR 38196863)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver konsulentbistand, software, computerprogrammering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.