K. Munch Holding ApS
CVR 39 07 41 84 · Gentofte · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
K. Munch Holding ApS har CVR-nummer 39074184. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Snogegårdsvej 52, 2820 Gentofte. Stiftet: 6. november 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 316.004 kr., årets resultat 316.004 kr., egenkapital 207.115 kr., aktiver i alt 1.903.421 kr. Soliditetsgraden på 10,9 % er lavere end hos 86 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 316.004 kr. er højere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som K. Munch Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Snogegårdsvej 52, 2820 Gentofte
- Kommune
- GENTOFTE
- Telefon
- 99558501
- kmunch78@gmail.com
- Stiftet
- 6 Nov 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje andele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-11-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39074184 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Snogegårdsvej 52, 2820 Gentofte
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
152,6%
▼ 86,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,36
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
10,9%
▼ 3,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-51,9%
▼ 51,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 0 | 0 | — | — |
| Bruttoresultat | 316.004 | 0 | -6.250 | -7.250 | -7.499 |
| Resultat før skat | 316.004 | 657.077 | 79.913 | — | 245.483 |
| Årets resultat | 316.004 | 657.077 | 79.913 | -801.027 | 245.483 |
| Egenkapital | 207.115 | 274.829 | -238.143 | -503.000 | 130.980 |
| Aktiver i alt | 1.903.421 | 1.971.135 | 1.458.163 | 1.187.056 | 1.779.687 |
| Omsætningsaktiver | 613.121 | 613.121 | 613.000 | 613.121 | 130.000 |
| Kortfristet gæld | 1.696.306 | 0 | 6.250 | 7.026 | 7.778 |
| Gæld i alt | 1.696.306 | 1.696.306 | 1.696.306 | 1.690.056 | 1.648.707 |
| Soliditetsgrad | 10.9% | 13.9% | -16.3% | -42.4% | 7.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kasper Munch Siden 6 Nov 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Kasper Munch Siden 6 Nov 2017Direktør
Produktionsenheder
1K. Munch Holding ApS
P-nr. 1023004395
Snogegårdsvej 52, 2820 Gentofte
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -6.550 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -41.231 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -42.603 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -9.267 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: K. Munch Holding ApS (CVR 39074184)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver andele.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.