KAMF A/S
CVR 27 22 49 03 · Hornslet · Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n. · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
KAMF A/S har CVR-nummer 27224903. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n. (branchekode 259900). Adresse: Hornbjergvej 71, 8543 Hornslet. Stiftet: 25. juni 2003. Status: aktiv. Antal ansatte: 26. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 20.047.616 kr., årets resultat 2.676.801 kr., egenkapital 11.384.017 kr., aktiver i alt 41.033.596 kr. Soliditetsgraden på 27,7 % er lavere end hos 79 % af de 314 virksomheder i branchen «Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.676.801 kr. er højere end hos 84 % af de 314 virksomheder i branchen «Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 3 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som KAMF A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n. (259900)
- Adresse
- Hornbjergvej 71, 8543 Hornslet
- Kommune
- SYDDJURS
- Antal ansatte
-
26
2003 2018
- Telefon
- 86228644
- Stiftet
- 25 Jun 2003
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- indenfor spåntagende bearbejdning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden alene eller af tre bestyrelsesmedlemmer i forening
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-05-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK27224903 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hornbjergvej 71, 8543 Hornslet
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
23,5%
▼ 2,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,74
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
27,7%
▼ 1,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-11,5%
▼ 11,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
314 virksomheder i «Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 20.047.616 | 19.440.957 | 18.128.619 | 17.460.155 | 17.670.106 |
| Resultat før skat | 3.432.611 | 3.883.710 | 1.794.001 | 3.258.267 | 4.674.166 |
| Årets resultat | 2.676.801 | 3.024.791 | 1.397.127 | 2.507.220 | 3.645.226 |
| Egenkapital | 11.384.017 | 11.707.216 | 8.682.425 | 10.185.298 | 10.678.078 |
| Aktiver i alt | 41.033.596 | 39.840.230 | 40.663.008 | 42.080.232 | 26.283.672 |
| Omsætningsaktiver | 11.522.174 | 13.657.444 | 13.369.772 | 12.021.523 | 11.075.864 |
| Kortfristet gæld | 15.557.311 | 16.178.485 | 18.792.790 | 16.476.571 | 9.498.929 |
| Gæld i alt | 28.025.757 | 26.582.111 | 30.579.792 | 30.470.091 | 14.349.458 |
| Soliditetsgrad | 27.7% | 29.4% | 21.4% | 24.2% | 40.6% |
| Ansatte (gns.) | 24 | 21 | 22 | 20 | 20 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
REGO SILICONES ApS Siden 19 May 2022100% Ejer
Ledelse
4-
Lasse Mølskov Siden 27 Jun 2023Adm. dir.
-
Thomas Peter Mundeling Nielsen Siden 19 May 2022Formand
-
Christian Nikolai Mundeling Nielsen Siden 17 Nov 2023Bestyrelsesmedlem
-
Paw Otkjær Kaldahl Siden 27 Jun 2023Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1KAMF A/S
P-nr. 1009949670
Hornbjergvej 71, 8543 Hornslet
Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n. (259900)
👥 26 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Miljøregulering
1 lokation(er)KAMF A/S
Hornbjergvej 71, 8543 Hornslet
Maskinværksteder, samt mellemstore fyringsanlæg forbundet med disse maskinværksteder. (kategori 1b)
Maskinværksteder med et hertil indrettet produktionsareal på 1.000 m2 eller derover mv.
Tilsyn: Syddjurs Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: REGO SILICONES ApS (CVR 27191541)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver spåntagende, bearbejdning, metalprodukter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.