KAMMAN HOLDING ApS
CVR 33 87 71 02 · Rødekro · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
KAMMAN HOLDING ApS har CVR-nummer 33877102. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kometvej 26B, 6230 Rødekro. Stiftet: 23. august 2011. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. maj 2025 – 30. april 2026): bruttofortjeneste -6.339 kr., årets resultat 44.980 kr., egenkapital 1.123.874 kr., aktiver i alt 1.132.939 kr. Soliditetsgraden på 99,2 % er højere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 44.980 kr. er højere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som KAMMAN HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kometvej 26B, 6230 Rødekro
- Kommune
- AABENRAA
- Stiftet
- 23 Aug 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, samt enhver aktivitet, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2011-08-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33877102 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
4,0%
▼ 37,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
147,06
▼ 173,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,2%
▼ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-91,0%
▼ 91,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.339 | -3.927 | -3.276 | -1.875 | -1.812 |
| Resultat før skat | 51.030 | 498.834 | 675.306 | -1.881 | -1.847 |
| Årets resultat | 44.980 | 498.834 | 675.306 | -1.881 | -1.847 |
| Egenkapital | 1.123.874 | 1.213.894 | 895.060 | 394.754 | 396.635 |
| Aktiver i alt | 1.132.939 | 1.215.534 | 951.076 | 689.544 | 689.544 |
| Omsætningsaktiver | 443.395 | 525.990 | 261.532 | — | 0 |
| Kortfristet gæld | 3.015 | 1.640 | 56.016 | 294.790 | 292.909 |
| Gæld i alt | 9.065 | 1.640 | 56.016 | 294.790 | 292.909 |
| Soliditetsgrad | 99.2% | 99.9% | 94.1% | 57.2% | 57.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Johnny Kamman Frandsen Siden 23 Aug 2011100% Ejer
Ledelse
1-
Johnny Kamman Frandsen Siden 23 Aug 2011Direktør
Produktionsenheder
1KAMMAN HOLDING ApS
P-nr. 1017089915
Kometvej 26B, 6230 Rødekro
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.975 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -1.881 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.847 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -2.129 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -3.420 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: KAMMAN HOLDING ApS (CVR 33877102)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktivitet, står.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.