Keasling Biomanufacturing ApS
CVR 43 60 77 74 · København N · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Keasling Biomanufacturing ApS har CVR-nummer 43607774. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hellebækgade 17, 2., 2200 København N. Stiftet: 27. oktober 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -9.942 kr., årets resultat -11.228 kr., egenkapital 35.914 kr., aktiver i alt 51.694 kr. Soliditetsgraden på 69,5 % er lavere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -11.228 kr. er lavere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Keasling Biomanufacturing ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hellebækgade 17, 2., 2200 København N
- Kommune
- KØBENHAVN
- jaykeasling@gmail.com
- Stiftet
- 27 Oct 2022
- Selskabskapital
- 40.001 DKK
- Formål
- erhverve, eje og afhænde unoterede og noterede kapitalandele samt anden virksomhed, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-11-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43607774 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hellebækgade 17, 2., 2200 København N
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-31,3%
▲ 19,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,77
▲ 1,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
69,5%
▲ 24,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
53,1%
▲ 53,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.942 | -25.058 | — |
| Resultat før skat | -11.228 | -23.646 | 435 |
| Årets resultat | -11.228 | -23.957 | 347 |
| Egenkapital | 35.914 | 47.141 | 33.114 |
| Aktiver i alt | 51.694 | 105.091 | 33.202 |
| Omsætningsaktiver | 43.694 | 97.091 | 25.202 |
| Kortfristet gæld | 15.780 | 57.950 | 88 |
| Gæld i alt | 15.780 | 57.950 | 88 |
| Soliditetsgrad | 69.5% | 44.9% | 99.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
The Jay D. Keasling Trust Siden 27 Oct 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Jay D Keasling Siden 7 Nov 2024Adm. dir.
Produktionsenheder
1Keasling Biomanufacturing ApS
P-nr. 1028700608
Hellebækgade 17, 2., 2200 København N
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.412 DKK | 308 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 435 DKK | 88 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Keasling Biomanufacturing ApS (CVR 43607774)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver afhænde, noterede, unoterede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.