Kellmann Holding 1995 ApS
CVR 42 08 10 27 · Struer · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Kellmann Holding 1995 ApS har CVR-nummer 42081027. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Dalgårdsvej 31, 7600 Struer. Stiftet: 29. oktober 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -9.659 kr., årets resultat 386.970 kr., egenkapital 1.683.823 kr., aktiver i alt 1.795.560 kr. Soliditetsgraden på 93,8 % er højere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 386.970 kr. er højere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Kellmann Holding 1995 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Dalgårdsvej 31, 7600 Struer
- Kommune
- STRUER
- Stiftet
- 29 Oct 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde aktier eller anparter som holdingselskab, besiddelse og udlejning af fast ejendom og maskiner, finansiering og investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-10-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42081027 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Dalgårdsvej 31, 7600 Struer
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
23,0%
▲ 3,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,02
▼ 4,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
93,8%
▼ 5,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
32,8%
▲ 32,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.659 | -2.549 | -3.500 | -3.125 | -5.625 |
| Resultat før skat | 386.970 | 291.344 | -58.301 | 392.461 | 377.051 |
| Årets resultat | 386.970 | 291.344 | -58.301 | 392.461 | 377.051 |
| Egenkapital | 1.683.823 | 1.515.007 | 1.345.665 | 1.521.766 | 1.186.504 |
| Aktiver i alt | 1.795.560 | 1.532.161 | 1.504.518 | 1.670.964 | 1.289.825 |
| Omsætningsaktiver | 113.566 | 94.861 | 233.590 | 236.915 | 144.567 |
| Kortfristet gæld | 111.737 | 17.154 | 158.853 | 149.198 | 103.321 |
| Gæld i alt | 111.737 | 17.154 | 158.853 | 149.198 | 103.321 |
| Soliditetsgrad | 93.8% | 98.9% | 89.4% | 91.1% | 92% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Louis Beider Kellmann Siden 29 Oct 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Louis Beider Kellmann Siden 29 Oct 2020Direktør
Produktionsenheder
1Kellmann Holding 1995 ApS
P-nr. 1026753712
Dalgårdsvej 31, 7600 Struer
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -3.747 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -12.982 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -8.319 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -8.696 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -5.974 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Kellmann Holding 1995 ApS (CVR 42081027)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver besiddelse, maskiner, finansiering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.