Kenba ApS
CVR 39 17 02 99 · Viborg · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Kenba ApS har CVR-nummer 39170299. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Skovbakkevej 122, 8800 Viborg. Stiftet: 30. november 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -11.389 kr., årets resultat 149.189 kr., egenkapital 2.381.888 kr., aktiver i alt 2.382.790 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 99 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 149.189 kr. er højere end hos 66 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Kenba ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Skovbakkevej 122, 8800 Viborg
- Kommune
- VIBORG
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 30 Nov 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- tømrerarbejde samt investering i værdipapirer, formuepleje
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-10-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39170299 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 549300BCB9I78OM2XH73
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skovbakkevej 122, 8800 Viborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
6,3%
▲ 10,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2.641,67
▲ 2.023,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
254,6%
▲ 254,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.389 | 3.093 | -40.532 | -6.891 | -24.974 |
| Resultat før skat | 122.327 | -122.910 | 133.047 | 54.952 | -353.846 |
| Årets resultat | 149.189 | -96.510 | 95.081 | 40.952 | -275.846 |
| Egenkapital | 2.381.888 | 2.367.699 | 2.586.210 | 2.791.128 | 3.050.176 |
| Aktiver i alt | 2.382.790 | 2.371.533 | 2.586.210 | 2.805.705 | 3.104.415 |
| Omsætningsaktiver | 2.382.790 | 2.371.533 | 2.586.210 | 2.805.705 | 3.104.415 |
| Kortfristet gæld | 902 | 3.834 | — | 14.577 | 54.239 |
| Gæld i alt | 902 | 3.834 | 2.586.210 | 14.577 | 54.239 |
| Soliditetsgrad | 100% | 99.8% | 100% | 99.5% | 98.3% |
| Ansatte (gns.) | — | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kenneth Bak Siden 30 Nov 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Kenneth Bak Siden 30 Nov 2017Direktør
Produktionsenheder
1Kenba ApS
P-nr. 1023151185
Skovbakkevej 122, 8800 Viborg
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -352.938 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 381.083 DKK | 83.820 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Kenba ApS (CVR 39170299)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tømrerarbejde, formuepleje.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.