Kenneth Stenild Nielsen Holding ApS
CVR 42 11 21 78 · Aars · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Kenneth Stenild Nielsen Holding ApS har CVR-nummer 42112178. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tvebjergvej 52, 9600 Aars. Stiftet: 9. februar 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -13.182 kr., årets resultat 1.145.887 kr., egenkapital 1.771.425 kr., aktiver i alt 1.793.616 kr. Soliditetsgraden på 98,8 % er højere end hos 75 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.145.887 kr. er højere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Kenneth Stenild Nielsen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tvebjergvej 52, 9600 Aars
- Kommune
- VESTHIMMERLANDS
- Stiftet
- 9 Feb 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele og formueforvaltning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-02-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42112178 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tvebjergvej 52, 9600 Aars
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
64,7%
▼ 18,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
23,53
▲ 11,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,8%
▲ 7,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
81,1%
▲ 81,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -13.182 | -6.250 | -6.094 | -6.094 | -4.375 |
| Resultat før skat | 1.145.887 | 632.751 | 141.111 | — | — |
| Årets resultat | 1.145.887 | 632.751 | 141.111 | -6.219 | -4.676 |
| Egenkapital | 1.771.425 | 760.538 | 127.787 | 19.413 | 25.632 |
| Aktiver i alt | 1.793.616 | 829.236 | 190.234 | 75.734 | 48.777 |
| Omsætningsaktiver | 522.078 | 829.236 | 190.234 | 75.734 | 48.777 |
| Kortfristet gæld | 22.191 | 68.698 | 62.447 | 56.321 | 23.145 |
| Gæld i alt | 22.191 | 68.698 | 62.447 | 56.321 | 23.145 |
| Soliditetsgrad | 98.8% | 91.7% | 67.2% | 25.6% | 52.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kenneth Stenild Nielsen Siden 9 Feb 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Kenneth Stenild Nielsen Siden 9 Feb 2021Direktør
Produktionsenheder
1Kenneth Stenild Nielsen Holding ApS
P-nr. 1026790081
Tvebjergvej 52, 9600 Aars
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -6.093 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -6.136 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -4.676 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -5.272 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Kenneth Stenild Nielsen Holding ApS (CVR 42112178)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.