Kenni Holding ApS
CVR 41 64 82 95 · København Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Kenni Holding ApS har CVR-nummer 41648295. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Carl Johans Gade 12, 3. th, 2100 København Ø. Stiftet: 1. september 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.347 kr., årets resultat -5.447 kr., egenkapital 23.366 kr., aktiver i alt 23.613 kr. Soliditetsgraden på 99,0 % er højere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -5.447 kr. er lavere end hos 70 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Kenni Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Carl Johans Gade 12, 3. th, 2100 København Ø
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 1 Sep 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- holding- og investeringsaktivitet samt anden virksomhed, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-09-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41648295 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Carl Johans Gade 12, 3. th, 2100 København Ø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-23,3%
▼ 23,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
16,68
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,0%
▼ 1,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | 0 |
| Bruttoresultat | -5.347 | 0 | 0 | 0 | -2.500 |
| Resultat før skat | -5.447 | 0 | 0 | -75 | -11.112 |
| Årets resultat | -5.447 | 0 | 0 | -75 | -11.112 |
| Egenkapital | 23.366 | 28.813 | 28.813 | 28.813 | 28.888 |
| Aktiver i alt | 23.613 | 28.813 | 28.813 | 28.813 | 28.888 |
| Omsætningsaktiver | 4.121 | 9.321 | 9.321 | 9.321 | 9.396 |
| Kortfristet gæld | 247 | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 247 | 28.813 | 28.813 | 28.813 | 28.888 |
| Soliditetsgrad | 99% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kenni Nørregaard Reumert Siden 1 Sep 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Kenni Nørregaard Reumert Siden 1 Sep 2020Direktør
Produktionsenheder
1Kenni Holding ApS
P-nr. 1026225880
Carl Johans Gade 12, 3. th, 2100 København Ø
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 32.880 DKK | 7.216 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 45.124 DKK | 9.922 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -12.088 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Kenni Holding ApS (CVR 41648295)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver investeringsaktivitet, holding, står.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.