Kildedal Nord Holding ApS
CVR 43 10 76 07 · Østbirk · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Kildedal Nord Holding ApS har CVR-nummer 43107607. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Stenkærvej 7, 8752 Østbirk. Stiftet: 7. marts 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -13.948 kr., årets resultat -21.013 kr., egenkapital -252.999 kr., aktiver i alt 41.239 kr. Soliditetsgraden på -613,5 % er lavere end hos 98 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -21.013 kr. er lavere end hos 80 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Kildedal Nord Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Stenkærvej 7, 8752 Østbirk
- Kommune
- HORSENS
- Stiftet
- 7 Mar 2022
- Selskabskapital
- 60.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i andre kapitalselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-03-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43107607 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stenkærvej 7, 8752 Østbirk
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,14
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-613,5%
▼ 204,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
20,0%
▲ 20,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -13.948 | -10.575 | -13.200 | -30.537 |
| Resultat før skat | -25.298 | -26.271 | -34.355 | -231.360 |
| Årets resultat | -21.013 | -26.271 | -34.355 | -231.360 |
| Egenkapital | -252.999 | -231.986 | -205.715 | -171.360 |
| Aktiver i alt | 41.239 | 56.728 | 77.583 | 106.628 |
| Omsætningsaktiver | 41.239 | 56.728 | 73.576 | 86.628 |
| Kortfristet gæld | 294.238 | 288.714 | 283.298 | 277.988 |
| Gæld i alt | 294.238 | 288.714 | 283.298 | 277.988 |
| Soliditetsgrad | -613.5% | -408.9% | -265.2% | -160.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
URUP HOLDING A/S Siden 8 Mar 202266,67% Ejer
-
MDBW Holding ApS Siden 8 Mar 202215% Ejer
-
ABNELL Holding ApS Siden 8 Mar 202215% Ejer
Ledelse
1-
Dan Brockdorff Siden 7 Mar 2022Direktør
Produktionsenheder
1Kildedal Nord Holding ApS
P-nr. 1028059635
Stenkærvej 7, 8752 Østbirk
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: URUP HOLDING A/S (CVR 36421215)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.