Klar Service ApS
CVR 39 57 19 43 · Herning · Vinduespolering · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Klar Service ApS har CVR-nummer 39571943. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Vinduespolering (branchekode 812210). Adresse: Kløvermarken 2, 7400 Herning. Stiftet: 15. maj 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.808.365 kr., årets resultat 326.993 kr., egenkapital 1.326.993 kr., aktiver i alt 2.849.006 kr. Soliditetsgraden på 46,6 % er højere end hos 62 % af de 230 virksomheder i branchen «Vinduespolering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 326.993 kr. er højere end hos 87 % af de 230 virksomheder i branchen «Vinduespolering», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 261 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Klar Service ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Vinduespolering (812210)
- Adresse
- Kløvermarken 2, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Antal ansatte
- 3
- klartorben@gmail.com
- Stiftet
- 15 May 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- vinduespudsning og -polering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-05-15
- Binavne
- Klar Vinduespolering Herning ApS Klarpuds.dk ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39571943 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kløvermarken 2, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
24,6%
▲ 3,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,83
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
46,6%
▼ 1,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
18,4%
▲ 18,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
230 virksomheder i «Vinduespolering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.808.365 | 500.736 | 590.841 | 632.934 | 484.738 |
| Resultat før skat | 412.215 | 354.225 | 430.329 | 370.466 | 276.269 |
| Årets resultat | 326.993 | 276.092 | 335.019 | 288.964 | 215.490 |
| Egenkapital | 1.326.993 | 1.276.092 | 1.335.019 | 1.288.964 | 1.309.686 |
| Aktiver i alt | 2.849.006 | 2.668.082 | 2.326.255 | 2.120.397 | 1.967.250 |
| Omsætningsaktiver | 2.784.382 | 2.536.160 | 2.115.918 | 1.887.740 | 1.537.730 |
| Kortfristet gæld | 1.522.013 | 1.391.990 | 990.250 | 828.636 | 627.586 |
| Gæld i alt | 1.522.013 | 1.391.990 | 990.250 | 828.636 | 627.586 |
| Soliditetsgrad | 46.6% | 47.8% | 57.4% | 60.8% | 66.6% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
TA Holding Herning ApS Siden 15 May 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Torben Brian Andersen Siden 15 May 2018Direktør
Produktionsenheder
1Klar Service ApS
P-nr. 1023619195
Kløvermarken 2, 7400 Herning
Vinduespolering (812210)
👥 3 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TA Holding Herning ApS (CVR 39567482)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver polering, vinduespudsning, vinduespolering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.