Klar til syn ApS
CVR 37 75 91 39 · Kastrup · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Klar til syn ApS har CVR-nummer 37759139. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. (branchekode 953190). Adresse: Kirstinehøj 41, 2770 Kastrup. Stiftet: 27. maj 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 505.503 kr., årets resultat 33.545 kr., egenkapital 387.610 kr., aktiver i alt 553.654 kr. Soliditetsgraden på 70,0 % er højere end hos 81 % af de 1.939 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 33.545 kr. er lavere end hos 61 % af de 1.939 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 12 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Klar til syn ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. (953190)
- Adresse
- Kirstinehøj 41, 2770 Kastrup
- Kommune
- TÅRNBY
- Antal ansatte
-
1
2017 2018
- Stiftet
- 27 May 2016
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- reparation og klargøring af automobiler
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37759139 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kirstinehøj 41, 2770 Kastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,7%
▼ 9,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,82
▲ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
70,0%
▲ 10,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-47,0%
▼ 47,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1939 virksomheder i «Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | 1.438.025 |
| Bruttoresultat | 505.503 | 575.556 | 603.712 | 531.926 | 560.784 |
| Resultat før skat | 43.489 | 81.691 | 118.207 | 97.667 | 75.236 |
| Årets resultat | 33.545 | 63.255 | 91.895 | 76.019 | 59.220 |
| Egenkapital | 387.610 | 354.066 | 316.356 | 224.461 | 166.457 |
| Aktiver i alt | 553.654 | 594.782 | 552.226 | 525.688 | 508.887 |
| Omsætningsaktiver | 468.331 | 509.459 | 552.226 | 525.688 | 508.887 |
| Kortfristet gæld | 166.044 | 240.716 | 235.870 | 301.227 | 342.430 |
| Gæld i alt | 166.044 | 240.716 | 235.870 | 301.227 | 342.430 |
| Soliditetsgrad | 70% | 59.5% | 57.3% | 42.7% | 32.7% |
| Ansatte (gns.) | — | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tommy Bo Hjorth Siden 1 Jan 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Kristina Hjorth Siden 1 May 2018Direktør
Produktionsenheder
1Klar til syn ApS
P-nr. 1021464283
Kirstinehøj 41, 2770 Kastrup
Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. (953190)
👥 1 ansatte
Miljøregulering
1 lokation(er)Klar til syn ApS
Kirstinehøj 41, 2770 Kastrup
Autoværksted
Autoværksteder er anlæg og aktiviteter for service, reparation, vask og overfladebehandling og autolakering af motorkøretøjer, der er omfattet af bekendtgørelse om miljøkrav i forbindelse med etablering og drift af autoværksteder m.v.
Tilsyn: Tårnby Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 83.848 DKK | 18.436 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 119.579 DKK | 26.290 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 98.420 DKK | 21.648 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 72.818 DKK | 16.016 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 50.923 DKK | 11.198 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Klar til syn ApS (CVR 37759139)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver klargøring, automobiler, motorkøretøjer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.