KLOSTER MEDIA ApS
CVR 35 83 35 36 · Henne · Computerprogrammering · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
KLOSTER MEDIA ApS har CVR-nummer 35833536. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Computerprogrammering (branchekode 621000). Adresse: Klintingvej 202, 6854 Henne. Stiftet: 22. april 2014. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 19.938 kr., årets resultat 19.960 kr., egenkapital -329.115 kr., aktiver i alt 63.335 kr. Soliditetsgraden på -519,6 % er lavere end hos 94 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 19.960 kr. er højere end hos 58 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som KLOSTER MEDIA ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Computerprogrammering (621000)
- Adresse
- Klintingvej 202, 6854 Henne
- Kommune
- VARDE
- Antal ansatte
-
1
2017 2018
- Stiftet
- 22 Apr 2014
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- hjemmesider
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-04-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35833536 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Klintingvej 202, 6854 Henne
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,16
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-519,6%
▲ 8.909,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
119,6%
▲ 119,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4771 virksomheder i «Computerprogrammering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 19.938 | -101.813 | — | — | — |
| Resultat før skat | 19.960 | -101.847 | -257.444 | -130.342 | 151.908 |
| Årets resultat | 19.960 | -101.847 | -257.444 | -130.342 | -6.120 |
| Egenkapital | -329.115 | -349.075 | -247.228 | 10.216 | 140.558 |
| Aktiver i alt | 63.335 | 3.702 | 17.658 | 97.696 | 414.853 |
| Omsætningsaktiver | 63.335 | 3.702 | 17.658 | 44.894 | 301.252 |
| Kortfristet gæld | 392.450 | 352.777 | 264.886 | 87.480 | 274.295 |
| Gæld i alt | 392.450 | 352.777 | 264.886 | 87.480 | 274.295 |
| Soliditetsgrad | -519.6% | -9429.4% | -1400.1% | 10.5% | 33.9% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
KLOSTER HOLDING 2014 ApS Siden 22 Apr 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Henrik Kloster Nielsen Siden 5 Nov 2015Direktør
Produktionsenheder
1KLOSTER MEDIA ApS
P-nr. 1019316641
Klintingvej 202, 6854 Henne
Computerprogrammering (621000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: KLOSTER HOLDING 2014 ApS (CVR 35833501)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver hjemmesider, computerprogrammering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.